W linii maszyn uprawowych firmy Pöttinger znalazła się nowa brona wirnikowa Lion 302.12 z 12 wirnikami i szerokości roboczej 3 m. 20 proc. więcej elementów roboczych na tej samej szerokości oznacza jeszcze mocniejsze spulchnienie gleby i uzyskanie lepszej struktury gruzełkowatej gleby.

Narzędzie jest przeznaczone specjalnie do warzyw sprawdzi się na glebach gliniastych i ciężkich. W porównaniu z innymi maszynami, Lion charakteryzuje się zmniejszonymi o 15 proc. obrotami, co ma wpłynąć na mniejsze zapotrzebowanie na moc, a tym samym niższe zużycie paliwa. Oprócz tego liczba obrotów wirnika może być dopasowana przez przekładnie kół. Nowy LION o szerokości roboczej 3 m współpracuje z ciągnikami mocy do 180 KM.

Specjalny uchwyt zębów Liona zapobiega owijaniu się łęcin lub innych pozostałości roślinnych, a stożkowe łożyskownie wpływa na wysoką trwałość podzespołów.

Za broną może pracować jeden z szerokiej oferty wałów: tnący, zębaty lub kruszący Packera. Ponadto z wałem można zagregować siewnik, na przykład Vitasem, tworząc zwartą konstrukcję. Podobał się artykuł? Podziel się!