AD-P Special to nazwa gamy siewników pneumatycznych Amazone, które mogą być skonfigurowane z różnymi sekcjami uprawowymi. Maszyny dostępne są w szerokościach roboczych 3, 3,5 oraz 4 m. Wyróżniają się przy tym uniwersalnym układem dozowania nasion Airstar.

Napęd aparatu wysiewającego następuje mechanicznie przez koło ostrogowe i przekładnię Vario, za pomocą której regulowana jest dawka wysiewu. Opcjonalnie siewnik może być skonfigurowany z układem elektrycznego napędu dozownika, co w połączeniu ze sterownikami Amatron 3 i AmaDrill+ pozwala na zdalną regulację ilości wysiewanych nasion z kabiny ciągnika.

Standardowo do siewnika Amazone Special AD-P oferowane są 3 wałki dozowników, które można łatwo wymieniać.  Dzięki temu z wykorzystaniem siewnika możliwy jest precyzyjny i sprawny wysiew 95 proc. wszystkich rodzajów nasion (dostępne są wałki np. do wysiewu kukurydzy).

Wałki dostępne w standardzie mogą wysiewać: nasiona drobne (w ilości poniżej 15 kg/ha) oraz nasiona średnie (w ilości poniżej 140 kg/ha). Pozwalają przy tym na wykonywanie siewu normalnego z wysiewem nasion w ilości powyżej 140 kg/ha.

Podobał się artykuł? Podziel się!