Premierowa edycja targów Arena Agro Ostróda 2015 odbyła się w dniach 14-15 lutego br. w kompleksie wystawienniczym Arena Ostróda. Gospodarzem wydarzenia była Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, a patronat honorowy nad imprezą sprawowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Arena Agro to jedna z nielicznych branżowych wystaw w północno-wschodniej Polsce. Jak oceniają organizatorzy wystawy jej debiut wypadł bardzo dobrze, a wybór zimowego terminu - weekendu w połowie lutego - został oceniony przez rolników i wystawców, jako "strzał w dziesiątkę".

Zgodnie z informacją organizatora targów (PIGMiUR) w ciągu dwóch dni imprezę łącznie odwiedziło blisko 18,4 tys. osób. Każda z nich mogła skorzystać z bezpłatnego parkingu i katalogu wystawy, a grupy zorganizowane mogły dodatkowo liczyć na dofinansowanie kosztów dojazdu na wystawę.

Na zwiedzających czekało ponad 100 wystawców, którzy prezentowali niespełna 150 marek maszyn i urządzeń rolniczych. Dodatkowo zwiedzający mieli szansę na zgłębienie swojej wiedzy branżowej, poprzez uczestnictwo w specjalnie dla nich przygotowanych seminariach. Wśród nich znalazły się wykłady poświęcone płatnościom bezpośrednim w br. i zazielenieniom.

- Cieszę się, że Polskiej Izbie Maszyn i Urządzeń Rolniczych udało się z sukcesem wprowadzić na rynek nową profesjonalną wystawę dedykowaną naszej branży- mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes PIGMiUR. Dodaje przy tym, że Arena Agro Ostróda ma ogromny potencjał rozwoju, a PIGMIUR dołoży wszelkich starań, aby na targi w kolejnych latach wracali zarówno wystawcy, jak i zwiedzający.

Kolejna edycja wystawy Arena Agro odbędzie się w Ostródzie już za rok, również w lutym, ale jej dokładna data nie jest jeszcze znana.

Podobał się artykuł? Podziel się!