John Deere nabędzie licencję od firmy Kuhn i będzie mógł dostosować konstrukcję do oczekiwań klientów na innych rynkach. - Umowa ta pozwala nam poszerzyć ofertę maszyn John Deere dedykowanych do zbioru słomy i siana, by jeszcze bardziej podwyższyć poziom obsługi gospodarstw hodowlanych oraz tych z produkcją mieszaną - mówi William F. Norton wiceprezes Globalnej Platformy Maszyn do zbioru słomy i siana.

- Po dokonaniu dogłębnej oceny rynku dużych pras kostkujących ustaliliśmy, że produkt firmy Kuhn pozwoli nam w sposób najbardziej efektywny obsłużyć terminowo naszych klientów z wykorzystaniem dobrego i wypróbowanego rozwiązania obejmującego standardowy serwis posprzedażny firmy Deere – dodaje Norton.


W ramach umowy, firma Kuhn będzie produkować dla John Deere duże prasy kostkujące oferowane na region 2, podczas gdy firma John Deere będzie produkować duże prasy kostkujące poza regionem 2. Następnie, obie firmy będą niezależnie projektować i ulepszać prasy w celu pełnego spełnienia oczekiwań klientów na różnych rynkach i nadal konkurować na całym świecie dużymi prasami kostkującymi swoich własnych marek.

- Nasza umowa z John Deere jest wynikiem długoletnich relacji w wybranych sektorach maszyn do zbioru siana i kiszonki - mówi Michel Siebert, prezes i dyrektor generalny Kuhn Group. – Kuhn projektuje i produkuje wysokiej jakości duże prasy kostkujące, obecnie sprzedawane głównie w Europie. Nowo zawarta umowa pozwoli firmie Kuhn na zwiększenie zdolności produkcyjnej i wydajności oraz dalsze opracowywanie niezawodnych rozwiązań w dziedzinie dużych pras kostkujących, spełniających wymagania zadowolonych klientów firmy na całym świecie.

Dostępność maszyn wynikająca z tej współpracy strategicznej zostanie ogłoszona za kilka miesięcy. Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione.

Podobał się artykuł? Podziel się!