W nowych opryskiwaczach serii Elyte wszystkie elementy takie jak: rozwadniacz, zbiornik czystej wody (125 lub 165 litrów w zależności od modelu) oraz zbiornik do mycia rąk, wkomponowane zostały w bryłę zbiornika z wysokiej jakości polietylenu. Standardowym elementem wyposażenia jest 3 punktowy, automatyczny układ zaczepienia. Wysoką sprawność opryskiwacza zapewniają pompy Gama o wydajności 160 l/min oraz 280 (l/min).

Opatentowane przez producenta amortyzowane ramię centralne zapewnia stabilność belki i pozwoliło przenieść środek ciężkości całego opryskiwacza bliżej ciągnika, dzięki temu możliwa jest współpraca z pojazdami o małej mocy. W serii Elyte dostępne są cztery rodzaje belek roboczych o szerokości pracy od 15 do 30 m (Multis 15-18 m, RLD 18-24 m, Axiale 21-28 m, Ulys 18-21 m, Elypse 24-30 m).

Na uwagę zasługują belki typu Ulys i Elypse, które składane są w pakiet z tyłu opryskiwacza. Poza tym już w standardzie oferują bogate wyposażenie (np. elektrorozdzielacz, zmienną geometrię, rurki prowadzące ciecz ze stali nierdzewnej, oprawy rozpylaczy czterokrotne) oraz możliwość całkowitego składania jednego ramienia.

Proste przygotowanie maszyny do pracy odbywa się za pomocą panelu Berlogic, zaś sterowaniem procesu opryskiwania kieruje komputer EC Tronic, zapewniając stałą dawkę cieczy przy zmiennej prędkości jazdy.

Ciekawe dopełnienie oferty opryskiwaczy serii Elyte stanowi dodatkowy zbiornik na ciecz roboczą o pojemności 1000 litrów, montowany z przodu ciągnika. Mieszadło i transfer do głównego zbiornia opryskiwacza zaczepionego z tyłu ciągnika odbywa się za pomocą elektrycznej pompy wirnikowej o wydatku 70 l/min, obsługiwanej z kabiny ciągnika. Operator posiada kasetę elektryczną z dwoma przyciskami: pierwszy włącznik odpowiada za włączanie/wyłączanie pompy, natomiast drugi pozwala na wybór funkcji mieszanie/transfer cieczy. Dodatkowy zbiornik Tandem może również współpracować z maszynami innych producentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!