PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Bez dźwigni zmiany biegów

Bez dźwigni zmiany biegów

Green Pro, to oddzielna seria małych ciągników Lamborghini. Charakterystyczny dla maszyn jest hydrostatyczny układ przeniesienia napędu.Seria Green Pro ciągników Lamborghini po raz pierwszy w Polsce została pokazana na targach Agrotech w Kielcach. W jej skład wchodzi sześć modeli, zaczynając od G23 o mocy 23 KM do G50, którego silnik generuje 55 KM mocy maksymalnej. - Docelowym klientem na te maszyny są przedsiębiorstwa pracujące w branży komunalnej oraz firmy zajmujące się profesjonalnymi usługami w zakresie pielęgnacji terenów zielonych – mówi Jarosław Figurski z SDF Group Polska.

Oprócz charakterystycznego designu, serię Green Pro wyróżnia przede wszystkim przeniesienie napędu, które w tym przypadku jest hydrostatyczne. – Kierujący może wybrać trzy zakresy prędkości. Zmiana kierunku jazdy: przód-tył, odbywa się tak jak w niektórych wózkach widłowych – są dwa pedały przyspieszenia, jeden do tyłu, drugi do przodu. Oprócz tego jest hamulec. Ciągnik może poruszać się z prędkością do 30 km/h – tłumaczy Figurski.

Zastąpienie mechanicznego układu przeniesienia napędu hydrostatycznym, ma przede wszystkim poprawić manewrowość i zwrotność maszyny. Inne od tradycyjnego sterowanie wymaga przyzwyczajenia, ale jak twierdzi Figurski, szybko docenimy zalety takiego napędu.

Modele 40 i 50 są wyposażone w montowane fabrycznie kabiny oraz układ load-sensing, który włącza pompę hydrauliczną tylko wtedy, gdy wymagany jest przepływ oleju. W mniejszych modelach pompy są standardowe, a zamiast kabin montowane są ramy bezpieczeństwa. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!