Seria Green Pro ciągników Lamborghini po raz pierwszy w Polsce została pokazana na targach Agrotech w Kielcach. W jej skład wchodzi sześć modeli, zaczynając od G23 o mocy 23 KM do G50, którego silnik generuje 55 KM mocy maksymalnej. - Docelowym klientem na te maszyny są przedsiębiorstwa pracujące w branży komunalnej oraz firmy zajmujące się profesjonalnymi usługami w zakresie pielęgnacji terenów zielonych – mówi Jarosław Figurski z SDF Group Polska.

Oprócz charakterystycznego designu, serię Green Pro wyróżnia przede wszystkim przeniesienie napędu, które w tym przypadku jest hydrostatyczne. – Kierujący może wybrać trzy zakresy prędkości. Zmiana kierunku jazdy: przód-tył, odbywa się tak jak w niektórych wózkach widłowych – są dwa pedały przyspieszenia, jeden do tyłu, drugi do przodu. Oprócz tego jest hamulec. Ciągnik może poruszać się z prędkością do 30 km/h – tłumaczy Figurski.

Zastąpienie mechanicznego układu przeniesienia napędu hydrostatycznym, ma przede wszystkim poprawić manewrowość i zwrotność maszyny. Inne od tradycyjnego sterowanie wymaga przyzwyczajenia, ale jak twierdzi Figurski, szybko docenimy zalety takiego napędu.

Modele 40 i 50 są wyposażone w montowane fabrycznie kabiny oraz układ load-sensing, który włącza pompę hydrauliczną tylko wtedy, gdy wymagany jest przepływ oleju. W mniejszych modelach pompy są standardowe, a zamiast kabin montowane są ramy bezpieczeństwa. Podobał się artykuł? Podziel się!