Dzięki niemu, operator ciągnika z doczepionym wozem asenizacyjnym nie musi opuszczać kabiny ciągnika podczas napełniania beczki, co daje oszczędność czasu, nie brudzi rąk i ubrania roboczego. W skład ramienia pompującego wchodzi mobilna instalacja lejka z wężami.

W momencie zainstalowania lejka i węża przy zbiorniku, wystarczy umieszczenie ramienia z wężem w lejku – sterowanie hydrauliczne. Ważną cechą BP2, odróżniającą od innych tego rodzaju rozwiązań, jest możliwość pompowania z prawej lub lewej strony wozu, dzięki mechanicznej osi obrotu ramienia.

Konstrukcja ramienia pozwala na współpracę z lejkiem, który może być umieszczony na stałe w stacji pompowania lub zamontowany do transportu na beczce razem z wężami. Uchwyt na lejek znajduje się na podwoziu i może być on wyposażony również we wciągarkę mechaniczną, aby ułatwić zaczepianie. Szczelne połączenie między ramieniem, a lejkiem gwarantuje stożkowa końcuwka węża i jego pionowe opuszczanie. Warto też wspomnieć, że ramię pompujące jest wyposażone w sekwencyjny blok hydrauliczny wymagający tylko jednej pary przyłączy hydraulicznych. Podobał się artykuł? Podziel się!