Możliwość wyposażenia w kosz lub platformę roboczą dotyczy całej palety ładowarek teleskopowych Merlo: rolniczych, kompaktowych i do zastosowań w recyclingu oraz branży komunalnej. Spełnienie wymogów bezpieczeństwa potwierdza możliwość zarejestrowania zestawu w Urzędzie Dozoru Technicznego tj. UDT.

Ciekawostką jest fakt, że w odróżnieniu od maszyn konkurencyjnych, firma Merlo jako jedyna w Polsce oferuje to rozwiązanie również dla maszyn bez podpór z przodu.

- Konkurencja daje tę możliwość tylko dla maszyn największych. My mamy je dostępne również w ładowarkach małych i średnich bez podpór - mówi Mirosław Wróbel, dyrektor handlowy Merlo Polska.

- Przy zakupie ładowarki musimy ją opcjonalnie wyposażyć do współpracy z koszem - chodzi przede wszystkim o cały system zabezpieczeń i awaryjnego opuszczania wysięgnika oraz o kosz i pulpit sterowania dostępny z kosza. Jest to cały zestaw, na który składa się na tzw. bezpieczna konfiguracja do pracy z koszem, rejestrowana w UDT - wyjaśnia dyrektor Merlo Polska.

Wśród najważniejszych korzyści jakie daje możliwość wyposażenia ładowarki w opisywany osprzęt, można wymienić:

  • małe i kompaktowe maszyny wyposażone w kosz oraz platformę z możliwością sterowania z kosza do pracy w ciasnych przestrzeniach (nowość w Polsce). Dostępna wysokość podnoszenia kosza w ładowarkach bez podpór z przodu waha się od 6 do 18 m,
  • niższa cena zakupu w porównaniu do dużych ładowarek teleskopowych,
  •  zgodność z przepisami prawa w Polsce.
  • większe bezpieczeństwo w każdym miejscu pracy na wysokości.
  • nieograniczona możliwość zastosowań w gospodarstwach rolnych, budowach, magazynach, usługach itd.
Podobał się artykuł? Podziel się!