Nowe prasy kostkujące New Holland Big Baller wyposażono w szereg prostych, ale zdecydowanie podnoszących bezpieczeństwo pracy rozwiązań. - Nowa prasa Big Baller otrzymała srebrny medal za bezpieczeństwo użytkowania. Jury oceniało m.in. rodzaje zabezpieczeń, dostęp do elementów, możliwości uruchomienia prasy przy otwartych osłonach i wiele innych. Wiadomo, że przy tego rodzaju maszynach, jeśli się zdarza wypadek, z reguły jest on w skutkach bardzo tragiczny - mówi Józef Dębski z New Holland Polska.

Specjalnie dedykowane klucze do otwierania osłon, barierki i podesty umieszczone wysoko przy supłaczu, to tylko przykład elementów bezpieczeństwa nowych pras. Wartym podkreślenia jest fakt, że przy aspektach bezpieczeństwa jury doceniło także nieograniczony przez nie komfort obsługi - dostęp do elementów obsługi codziennej jest łatwy. - Przykładowo jeżeli jest jakaś pokrywa, to otwiera się ona tak, żeby człowiek obsługujący miał dobrą pozycję i dostęp do elementów regulacji - dodaje Dębski.

SIMA to druga na Świecie pod względem wielkości wystawa rolnicza. Impreza jest organizowana w cyklu dwuletnim - kolejna edycja będzie miała miejsce w dniach 24-28 lutego 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!