BKT to jeden z czołowych producentów opon do maszyn rolniczych na świecie. Opony indyjskiego producenta trafiają również do innych pojazdów (maszyny budowlane, przemysłowe, sportowe itp.). Oferta opon BKT obejmuje obecnie ponad 1900 modeli, a od zeszłego roku producent jest oficjalnym i wyłącznym sponsorem Monster Jam Tour.

Monster Jam Tour to wyjątkowe wydarzenie, w którym potężne pojazdy wykonują zapierające dech w piersiach ewolucje. W czasie pokazów samochody ciężarowe oraz ich ogumienie poddawane są ogromnym obciążeniom mechanicznym – stąd w ofercie firmy BKT pojawiła się specjalna opona, która odniosła sukces już w poprzednim roku.

Dzięki staraniom przedstawicieli firmy BKT impreza w tym roku zawita również do Europy. Pierwsze z wydarzeń odbędzie się w dniu 6 czerwca w Walencji. Kolejno gigantyczne pojazdy zawitają również do Madrytu (13 czerwca) oraz Barcelony (20 czerwca). Zwieńczeniem europejskiej trasy Monster Jam będzie show w Brukseli, które odbędzie się 28 czerwca.

Jak podkreślają przedstawiciele marki BKT, dzięki uzyskaniu tytułu sponsora generalnego europejskiej trasy Monster Jam Tour w tamtym roku, znacznie poprawiły się wyniki firmy, a także jej rozpoznawalność na całym świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!