Ładowarka T450 uzupełnia „lukę" pomiędzy modelami T110 i T590, która powstała po wycofaniu z rynku modelu T140. W przeciwieństwie do poprzednika nowy model wyróżnia się 25 proc. większą mocą oraz układem hydrostatycznym o zwiększonej sprawności.

Model T450 powstaje na terenie zakładów Bobcat w Dobris w Czechach. Napędza go wysokoprężna jednostka Bobcat D24 z turbodoładowaniem, która generuje 61 KM. Silnik jest zgodny z normą emisji spalin Stage IIIB dzięki zastosowaniu systemu EGR i katalizatora utleniającego DOC.

Znamionowa nośność operacyjna ładowarki T450 to 665 kg, a jej masa robocza wynosi 2789 kg. Ładowarka może pracować z maksymalną wysokością wysięgnika 2781 mm (wysokość do sworznia łyżki). Wysokość zrzutu ładowarki określona jest na 2199 mm. 

Model T450 standardowo jest wyposażony w pełną kabinę z drzwiami przednimi i systemem wycieraczek. Kabina cechuje się przestronnym wnętrzem i zapewnia dobrą widoczność dookoła maszyny. Jej standardowym wyposażeniem są przednie oraz tylne światła robocze, a za dopłatą kabina Bobcata może być doposażona w układ ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji

Wyposażenie opcjonalne ładowarki obejmuje również dwuzakresowy napęd hydrostatyczny z maksymalną prędkością jazdy 17,7 km/h, zaawansowany system sterowania (ACS) oraz system przełączanego sterowania joystickami (SJC). W przypadku systemu SJC joysticki sterujące pracą układu hydraulicznego zamontowane są na fotelu operatora, co zapewnia wyższy komfort sterowania ładowarką.

Układ jezdny ładowarki T450 obejmuje gumowe gąsienice, które zapewniają możliwość poruszania się po miękkim terenie i gwarantują niski nacisk na podłoże.

Podobał się artykuł? Podziel się!