Alberto García (Palencia w Hiszpani) poza prowadzeniem firmy w branży hotelarskiej zajmuje się hodowlą i rolnictwem. Dzięki temu zaopatrza swoje restauracje w mięso z własnej hodowli oraz owoce z sadów.

Ładowarkę Bobcat TL 360 zakupił w styczniu 2012 r. Zależało mu na zwiększeniu produktywności w swoim gospodarstwie. - Moją uwagę zwróciła przede wszystkim prosta obsługa maszyny oraz łatwość i szybkość przemieszczania - mówi Alberto García.

- Aktualnie w moim gospodarstwie używam ładowarki teleskopowej Bobcat TL360 do pracy w stajni. Służy także do przewożenia pożywienia dla koni i bydła oraz innych materiałów. Hodujemy głównie krowy rasy Wagyu, pochodzące z japońskiego miasta Kobe. Dają one wykwintne i wysoko cenione przez ekspertów mięso. Znane jest ono ze swojej soczystości i delikatności - wyjaśnia farmer.

Ponadto Bobcat TL360 służy do transportu przyczepy z ładunkiem 20 ton paszy. Maszyna ciągnie przyczepę bez większych problemów.

- Kierowanie nią sprawia mi dużą satysfakcję, nie ma żadnego oporu, nawet na bardzo stromym wzniesieniu. Jest to dla mnie ogromne ułatwienie zarówno pod względem mocy jak i prędkości przemieszczania. Te same prace próbowałem wykonywać przy użyciu innych ładowarek teleskopowych, ale ze słabym rezultatem .

- Ładowarka Bobcat TL360 pracuje 365 dni w roku w gospodarstwie, wśród zwierząt. Tu nie ma odpoczynku. Wydajność tej maszyny jest kluczowa. Mówiąc szczerze, jestem z niej niesamowicie zadowolony. Miałem wcześniej ładowarkę teleskopową innej uznanej marki i według mnie nie ma porównania - chwali maszynę García.

Opatentowana, asymetryczna kabina, oferuje dużą przestrzeń pracy. Jest w całości zabudowana szkłem o wysokiej wytrzymałości. Daje widoczność w promieniu 360 stopni. Jest zaprojektowana na bazie 5 słupków, bez żadnych elementów w tylnym prawym narożniku blokujących konstrukcję, co pozwala na maksymalną ochronę operatora przy przewróceniu się maszyny (ROPS) i przed spadającymi przedmiotami (FOPS).

Przy projektowaniu podwozia nowej gamy TL zastosowano bardzo restrykcyjne wymagania co do wytrzymałości maszyny. Dlatego sprawdzi się ona w różnych typach zadań.

Podobał się artykuł? Podziel się!