To był czternasty i ostatni pokaz maszyn z cyklu Case Demo Tour. Spotkanie odbyło 9 maja się w rejonie działania firmy Asprim z Niedrzewicy Dużej, w gospodarstwie Wiesława Gryna w miejscowości Rogów, gm. Grabowiec.

Rolnicy, którzy przybyli na pokaz, mogli zapoznać się z nowościami i aktualną ofertą maszyn firmy Case IH oraz Steyr, ale nie tylko. Z większością traktorów były zagregowane maszyny uprawowe i uprawo-siewne Pöttinger, ale były też narzędzia przydatne w gospodarstwach hodowlanych firmy McHale, ładowarka Merlo, przyczepy Metaltech oraz rozrzutnik i wóz asenizacyjny z Pol-Motu Warfamy.

Wśród ciągników Case IH i Steyr zaprezentowano cały przekrój mocy – od najmniejszych modeli Farmall C do potężnego Quadrac-a o mocy znamionowej 600 KM (maksymalnej 680 KM). Tym ostatnim, jeden z przedstawicieli firmy, wykonał efektowny popis pokazujący wysoką stabilność maszyny i zalety gąsienic – m.in. łagodne traktowanie gleby (brak kolein).

Większość z zaprezentowanych maszyn można było zobaczyć podczas pracy w polu i ocenić efekty ich działania. Każda została dokładnie omówiona przez specjalistów z danej firmy.

Duże zainteresowanie wzbudził również pokaz wypinania kół bliźniaczych z szybkosprzęgami oferowanymi przez firmę Grasdorf i oponami Trelleborg. Przedstawiciele tych firm w szybkim pokazie wykazali jakie oszczędności mogą dać koła bliźniacze. Wyposażony w nie 340-konny Case Magnum podczas przejazdu roboczego z kultywatorem, pokonał odcinek 500 m w czse 2 min. 47 sek., następnie po zdjęciu do dodatkowych kół, ten czas przejazdu tego samego odcinka się do 3 min. 22 sek. Warte podkreślenia jest to, że wypięcie bliźniaków na polu trwało niespełna 5 min., w wykonaniu jednej osoby i pomocnika.

Podobał się artykuł? Podziel się!