Podczas listopadowych targów Agritechnica firma Case IH pokazała nowy heder o szerokości roboczej zwiększonej do 12,2 m. Szeroki heder to odpowiedź na zapotrzebowanie i trend w tego rodzaju konstrukcjach, oraz możliwość zwiększenia możliwości zbioru wraz z najnowszymi modelami kombajnów Axial Flow.

Nowy heder ma być dostępny na sezon zbioru upraw 2014.

- Nowy heder zapewnia użytkownikom możliwość lepszego wykorzystania wysokiej wydajności najnowszych kombajnów Case IH i dodatkowego zwiększenia efektywności zbiorów - wyjaśnia August von Eckardstein, product menager EMEA. - Co więcej, nowy heder VariCut o szerokości 12,2 m zapewnia optymalną szerokość roboczą dla dużych gospodarstw rolnych w ramach systemu Controlled Traffic Farming - dodaje.

- Nowy zespół żniwny opiera się na innowacyjnych technologiach. Jako uzupełnienie solidnej ramy i podwójnego spodu zastosowano jednoelementowe motowidło. Zapewnia ono optymalne pole widzenia nawet przy tak dużej szerokości roboczej - wyjaśnia von Eckardstein.

W opcji będzie można wybrać krótkie lub długie rozdzielacze łanu, a także noże boczne do rzepaku. Noże hedera są regulowane w zakresie 57 cm. Dzięki szerokiemu zakresowi, możliwe jest optymalne dostosowanie do różnych plonów.

Motowidło jest napędzane hydraulicznie i może działać zarówno powyżej, jak i poniżej poziomu noża. Specjalny system dba aby nie doszło do kontaktu zębów z nożami.

- Optymalną ochronę ślimaka osiąga się dzięki centralnie zamontowanemu zespołowi nośnemu. W przypadku dużych objętości zboża konieczne jest również zapewnienie optymalizacji przepływu zboża między ślimakiem a podajnikiem pochyłym - mówi von Eckardstein. - Dzięki naszemu rozdzielanemu ślimakowi można mieć pewność, że zostanie ona osiągnięta. W celu zmniejszenia poboru mocy i zrównoważenia hedera nóż podzielono na dwie połowy - jedna jest napędzana od lewej, a druga od prawej strony, co przyczynia się do obniżenia obciążenia przyrządu tnącego oraz zwiększenia niezawodności.

Prowadnice ślimaka nowego hedera wykonano z polietylenu o zwiększonej wytrzymałości i odporności na zużycie. Udoskonalony został również system Field Tracker, dzięki któremu heder lepiej kopuje przyleganie do gruntu na zboczach nierównościach.

Podobał się artykuł? Podziel się!