PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Case IH: nowe sygnały korekcyjne AFS

Autor: farmer.pl/K.Hołownia

Dodano: 09-08-2013 14:42

Tagi:

W dziedzinie rolnictwa precyzyjnego, Case IH proponuje nowe usługi korekcyjne RangePoint RTX i CenterPoint RTX. Ciekawym rozwiązaniem jest tez usługa xFill, która pozwala na pozycjonowanie maszyny gdy strumień danych ze stacji RTK nie jest dostępny.RangePoint RTX - dla ciągników i kombajnów zbożowych Case IH z systemem AFS (Advanced Farming Systems) - to sygnał korekcyjny o maksymalnym odchyleniu od śladu do śladu wynoszącym 15 cm i dokładności powtórzeń równej 50 cm. Przeznaczony jest do prowadzenia automatycznego po zadanym torze narzędzi o różnych szerokościach roboczych, gdzie nie wymagana jest idealna precyzja.

Dane korekcyjne RangePoint RTX są udostępniane we wszystkich krajach Europy za pośrednictwem satelit. Jeśli sygnał chwilowo zaniknie, praca jest kontynuowana w trybie automatycznym przez maksymalnie 2 minuty. Przez pierwszy rok firma Case IH oferuje usługę RangePoint RTX bezpłatnie.

Bardziej zaawansowanym systemem jest CenterPoint RTX, który bazuje na tej samej technologii, czyli tzw. pozycjonowaniu bezwzględnym, ale umożliwia określenie pozycji z dokładnością poniżej 4 cm. Do uzyskania takiej dokładności nie jest potrzebna stacja bazowa.

Posiadacze zgodnych monitorów AFS mogą bezproblemowo korzystać z nowego sygnału wystarczy, że zaktualizują oprogramowanie sprzętowe i poproszą o sygnał aktywacyjny u przedstawiciela producenta. W obydwu technologiach sygnał jest zgodny ze standardem GNS, co sprawia, że w odbiornikach Case IH AFS372 oraz odbiornikach z wyświetlaczami FM750 lub FM1000 możliwe jest zastosowanie również systemów satelitarnych GPS i Glonass. Wykorzystanie dwóch systemów satelitarnych znacząco podnosi dokładność działania urządzeń.

Interesującym rozwiązaniem dla korzystających z korekcji sygnału za pomocą stacji RTK jest technologia xFill, dzięki której zwiększa się niezawodność działania systemu. xFill wydłuża do 20 min. okres udostępniania danych pozycji RTK, kiedy ta przestanie działać na przykład z powodu awarii lub braku zasięgu. Funkcja jest załączana automatycznie i natychmiastowo gdy tylko nastąpi przerwa w sygnale radiowym. To bardzo ważne, bo praca odbywa się bez przerwy.

Warunkiem możliwości korzystania z technologii xFill firmy Case IH jest aktualizacja oprogramowania ogólnie dostępnych monitorów AFS.

- W Niemczech mamy rozmieszczonych ponad 100 stacji referencyjnych RTK, które swoim zasięgiem obejmują praktycznie całą powierzchnię kraju. Jeśli chodzi o Polskę jesteśmy w trakcie ustalania pierwszych sześciu lokalizacji stacji RTK - wyjasnia Ulrich Sommer, menadżer ds. produktu Case IH.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.158.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!