Catros 3003, 3503 oraz 4003 Special to proponowana aktualnie przez Amazone, korzystniejsza cenowo alternatywa kompaktowych, zawieszanych bron talerzowych Catros serii 01. W odróżnieniu od klasycznych bron Catros, gdzie rzędy talerzy można wzajemnie przesuwać względem siebie, w nowym Catros Special są one zamocowane na stałe.

Dzięki składanym talerzom krawędziowym Catros 3003 Special osiąga rzeczywistą szerokość roboczą 3 m. Dla zapewnienia optymalnego łączenia sąsiednich przejazdów można zmieniać wysokość zawieszenia talerzy krawędziowych. Głębokość roboczą można komfortowo regulować przez zmianę ilości wkładów dystansowych umieszczonych z lewej strony maszyny.

Podobnie jak w klasycznym  Catros 01 tak i w nowych Catros Special do wyboru są talerze gładkie o średnicy 460 mm oraz a wersji Catros+ Special, talerze zębate dysponujące średnicą 510 mm. Dobre kopiowanie pola zapewnia zawieszenie talerzy na elementach gumowych i bezobsługowe ułożyskowanie w kąpieli olejowej podobnie, jak w 10 tys. egzemplarzy sprawdzonych maszyn serii Catros 01.

Do zagęszczania gleby w serii Special, Amazone proponuje dziewięć różnych wałów uprawowych, odpowiednio dopasowanych do zróżnicowanych warunków polowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!