Gama ciągników Arma Trac obejmuje pięć modeli o mocach maksymalnych od 50 do 110 KM, generowanymi przez oryginalne silniki Perkinsa: trzy- (modele: 504 i 804) i czterocylindrowe (modele: 904, 1004 i 1104). Napęd na koła jest przenoszony za pomocą suchych sprzęgieł i sterowanych mechanicznie przekładni ZF, gdzie dodatkowo w modelach czterocylindrowych na każdym przełożeniu dostępny jest półbieg załączany pod obciążeniem.

Przednia oś to produkt firmy Carraro, natomiast układ elektrohydraulicznego sterowania tylnym podnośnikiem dostarczyła firma Bosch. Podnośnik w większych ciągnikach jest w stanie udźwignąć 5 ton, w mniejszych „trócylindrowcach” – ponad 3,6 tony.

- Cena ciągników Arma Trac będzie na poziomie ciągników typu Zetor czy Farmtrac. Jednak będą one oferowane z bardzo bogatym wyposażeniem standardowym - mówi Krzysztof Krogulecki, dyr. techniczn-handlowy Crystal Tractor Sp. z o.o. Kupujący bez dodatkowych dopłat otrzyma m.in. klimatyzowaną kabinę, przednie obciążniki, cztery prędkości WOM, hydraulicznie sterowany łącznik górny oraz hydrauliczny wieszak jednego z dolnych cięgieł TUZ.

Crystal Tractor będzie wyłącznym importerem tureckich ciągników Arma Trac.

Podobał się artykuł? Podziel się!