Im chudszy, tym lepszy – to wiadomo. Jednak poza rozmiarami maszyny sadowniczej liczy się również kilka innych elementów. Najlepsze ciągniki przeznaczone do pracy w sadach charakteryzują się możliwie optymalnym połączeniem tych kilku czynników. Ciągnik, mimo iż wąski, nie może być za słaby, musi sobie radzić podczas stromych podjazdów, powinien być również zwrotny.

Zgrabny jelonek
Marka John Deere kojarzy się przede wszystkim z ciągnikami o mocy 100 KM i większych. Przede wszystkim, ale nie tylko. Wszak wśród zielonych jeleni są też jelonki.
Dla sadowników John Deere ma w ofercie serię 5015 F/V. Modele oznaczone literą F to wąskie ciągniki przystosowane do prac w sadzie, maszyny z literą V natomiast przeznaczone są do pracy w winnicach. 5015 F zastępuję wcześniejszą serię „Narrow” (z j. ang. wąski), a seria V zastępuje modele „SuperNarrow”, czyli bardzo wąskie.
W serii ciągników 5015 zgrupowano cztery modele (5215, 5315, 5515, 5615). Wszystkie dostępne w wersji F i V. Najmniejszy – 5215 ma silnik 55 KM, największy zaś 5615 – 88 KM. Jednostki napędowe wszystkich modeli wyposażone są w turbosprężarkę. Silniki w dwóch mniejszych modelach to jednostki 3-cylindrowe (poj. 2,95 l), w większych 4-cylindrowe (poj. 4,53 l). Największym zapasem momentu obrotowego dysponuje najmniejszy przedstawiciel John Deere'a 5215 (32 proc.), najmniejszy ma wyższy model – 5315 (22 proc.). Pozostałe dwa modele wyposażono w silnik gwarantujący 27 proc. zapas mocy.

Wybierając ciągnik, można zdecydować się na jedną z kilku dostępnych przekładni: 
- dwie przekładnie pozwalające na jazdę z prędkością 30 km/h – z ośmioma przełożeniami do tyłu i do przodu lub z dwunastoma przełożeniami do tyłu i do przodu, 
- dwie przekładnie umożliwiające jazdę z prędkością maksymalną 40 km/h – z 24 biegami do przodu i do tyłu lub z 24 biegami do przodu i 12 do tyłu.

Najmniejsza maszyna z serii 5015 ma zaledwie 1,05 m szerokość (modele w wersji V z napędem na tylną oś, napęd na cztery koła poszerza ciągnik o dodatkowe 10 cm). Minimalna całkowita szerokość wersji F wynosi 1,33 m.
Srebrny rumak
Jeśli ktoś chciałby po własnym sadzie jeździć srebrzystym rumakiem, to powinien          zastanowić się nad zakupem Lamborghini F-Plus. Ciekawa linia i charakterystyczna srebrna kolorystykatego ciągnika sprawiają, że możnao nim powiedzieć – elegancki. Poza walorami estetycznymi F-Plus ma inne zalety.