PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Ciągnik John Deere dla UP w Poznaniu

Ciągnik John Deere dla UP w Poznaniu Na tle ciągnika przekazanego Uczelni stoją (od lewej): Mirosław Leszczyński prezes zarządu dyrektor generalny John Deere Polska, prof. dr hab. Monika Kozłowska prorektor ds. studiów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz prof. dr hab. Jacek Przybył dyrektor instytutu inżynierii biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

„Warto wspierać uczelnie, które dzięki temu będą mogły zapewnić studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również przygotowanie praktyczne” powiedział Mirosław Leszczyński, prezes zarządu i dyrektor generalny John Deere Polska, podczas przekazania ciągnika John Deere Uniwersytetowi Przyrodniczemu w Poznaniu.Flota maszyn Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu powiększyła się właśnie o ciągnik John Deere 6430. Maszynę przekazał Mirosław Leszczyński, prezes zarzadu i dyrektor generalny John Deere Polska podczas tzw. TRiLiady, która miała miejsce 19 maja br. Ciągnik został przekazany władzom Instytutu Inżynierii Biosystemów.

Maszyna będzie służyła do realizacji zadań badawczych i procesu dydaktycznego na kierunkach studiów realizowanych w Instytucie Inżynierii Biosystemów oraz pomagała studentom w zdobywaniu praktyki.

Przekazanie ciągnika John Deere zwieńczyło cykl wykładów naukowych i spotkań z praktykami, które odbywały się 19 maja na Uniwersytecie Przyrodniczym w ramach TRiLiady. To coroczne wydarzenie organizowane przez Instytut Inżynierii Biosystemów, Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej oraz Dziekana Wydziału Rolnictwa i Bioinżynierii przyciąga co roku wielu partnerów, w tym wiele czołowych firmy dostarczających innowacyjnych rozwiązań dla branży rolniczej, leśnej i energetycznej.

 –  Nowoczesne rolnictwo musi być innowacyjne, dlatego konieczna jest współpraca firm i świata nauki nie tylko podczas tworzenia nowych rozwiązań, ale również na etapie nauczania. Warto wspierać uczelnie, które dzięki temu będą mogły zapewnić studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również przygotowanie praktyczne – powiedział Mirosław Leszczyński.

– Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się przekazać uczelni ciągnik John Deere 6430, który nie tylko sprawdzi się w pracach polowych, ale także sprosta wymaganiom studentów – dodał prezes John Deere Polska.

Model 6430 cechuje się wysoką trwałością m.in. dzięki zastosowaniu konstrukcji ramowej. Ponadto jest także bardzo łatwy w obsłudze, a kabina zapewnia doskonałą widoczność.

Ciągnik jest zasilany 4-cylindrowym silnikiem HCPR Power Tech o pojemności 4,6 l. W ramach wyposażenia dodatkowego posiada m.in. przekładnię PowerQuad Plus z technologią SoftShift. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • smoku 2015-05-29 09:50:33
  mówisz ktoś chce pomóc ale komu- cena tego podarunku została na pewno wliczona w koszty tych sprzedanych już rolnikom i od kiedy to w programie studiów jest obsługa traktora chyba, że na prywatnym polu pana kierownika uczelnianego gospodarstwa rolnego jak to ma miejsce w technikach rolniczych
 • tata 2015-05-29 07:52:23
  A co zrobili z K150 A był tam kiedyś?
 • john deere 2015-05-29 07:30:42
  Jeśli go nie chcecie to ja wezmę nawet jak 20 lat temu zakończyli produkcję
 • Anka 2015-05-28 18:00:32
  W Polsce już tak jest, że jak ktoś chce pomóc, to od razu jest podejrzany... smutne to... ja się cieszę, że studenci będą mogli mieć do dyspozycji nowoczesną maszyne.
 • Patros 2015-05-28 16:00:02
  JD 6430 już od conajmniej 3 lat nie jest produkowany. pewnie nie mogli sprzedać i zdecydowali o darowiźnie.
 • Hans 2015-05-28 10:00:06
  oczywiście lans i reklama za darmo a ty biedny rolniku dopłacisz więcej za nowy tjaktoj
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!