PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ciągnik Kubota M7040 na nowy rok szkolny – niezwykła niespodzianka od japońskiego producenta

Ciągnik Kubota M7040 na nowy rok szkolny – niezwykła niespodzianka od japońskiego producenta

Autor: Karol Hołownia

Dodano: 05-09-2014 10:23

Zaplecze techniczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie na Dolnym Śląsku powiększyło się o nowy ciągnik. Wyjątkową niespodziankę z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przygotowała dla uczniów marka Kubota. Japoński producent przekazał szkole ciągnik M7040 z ładowaczem czołowym.Współpracę marki Kubota z Zespołem Szkół w Mokrzeszowie zainaugurował jeden z jej uczniów, Kamil Młynarczyk, który na co dzień kształci się w zawodzie Technik Agrobiznesu. Kamil z sukcesami współpracuje także z portalem agrofoto.pl.

Podczas tegorocznych targów w Kielcach, na których realizowałem nagrania dla agrofoto.pl miałem okazję porozmawiać z przedstawicielami firmy Kubota. Szkoła była jednym z wielu tematów, które poruszyliśmy. Nie sądziłem, że zainteresuje ona firmę Kubota, a my otrzymamy nowy ciągnik - komentował na rozpoczęciu roku szczęśliwy uczeń, współpracownik portalu agrofoto.pl.

Ciągnik, w imieniu firmy Kubota, przekazał podczas inauguracji roku szkolnego Michał Poźniak, Szef Działu Sprzedaży. To dla nas zupełnie nowe doświadczenie. Do tej pory nie mieliśmy okazji praktykować tego typu współpracy. Cieszymy się, że udało nam się nawiązać partnerskie relacje właśnie z Zespołem Szkół w Mokrzeszowie, który ma za sobą już ponad pół wieku tradycji w zakresie krzewienia wiedzy rolniczej.

Wierzę że przekazany ciągnik Kubota M7040 pozwoli uczniom zapoznać się z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w rolnictwie i będzie dla nich cennym narzędziem szkoleniowym podczas zajęć praktycznych - powiedział po uroczystym wręczeniu kluczyków, Michał Poźniak.

Przede wszystkim praktyka

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Mokrzeszowie to jedyna na Dolnym Śląsku placówka oświatowa prowadzona przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Szkoła zajmuje się kształceniem zarówno młodzieży jak i osób dorosłych. Każdy uczeń, w ramach zajęć, ma zapewniony darmowy kurs prawo jazdy kategorii T. Prowadzone są tam również kwalifikowane kursy zawodowe, które dają ich uczestnikom uprawnienia rolnicze. To miejsce, w którym mocno stawia się na praktykę.

Od dwóch lat kształcimy młodzież w innowacyjnych programach modułowych, gdzie z powodzeniem łączymy wiedzę teoretyczną i praktyczną. Przekazany przez markę Kubota ciągnik wykorzystany zostanie na zajęciach w module „Środki Techniczne w Rolnictwie"- mówi pani Monika Kołakowska, Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu. Do tej pory w ramach tych zajęć uczniowie szkolili się na sprzęcie starszej generacji, teraz w końcu się to zmieni - dodaje pani Monika.

Nowy ciągnik na nowy rok szkolny

Przekazany szkole ciągnik Kubota M7040 to maszyna o mocy 72,4 KM, wyposażona w mechaniczny, dwustopniowy wtrysk paliwa, hydrauliczny rewers bezsprzęgłowy, napęd przedni załączany przyciskiem na desce rozdzielczej oraz rozbudowaną skrzynię biegów z biegami pełzającymi.

Ponadto w wyposażeniu standardowym modelu M7040 znajduje się fotel amortyzowany pneumatycznie, klimatyzacja, obciążniki przednie, zaczep transportowy i belka rolnicza. Maszynę cechuje duża moc w stosunku do jej niewielkich rozmiarów, niskie zużycie paliwa i wyjątkowo mały promień skrętu bez użycia hamulców, wynoszący zaledwie 3.4 m. Przekazany szkole egzemplarz wyposażony został dodatkowo w ładowacz czołowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • MateuszB 2014-10-07 21:42:41
    No no aż chciało by się takiej współpracy w moje szkole :D
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!