Aby ciągnik sadowniczy sprawdzał się podczas pracy, musi spełniać szereg warunków odróżniających go od tradycyjnych ciągników rolniczych. Oczywista zmiana to moc silnika. Do prac w sadach maszyny o silnikach wielkiej mocy są niepotrzebne, a co za tym idzie, nieopłacalne. To jednak nie wszystko. Ważne są również gabaryty. Trudno sobie wyobrazić 200-konną maszynę znacznych rozmiarów pomiędzy drzewkami w sadzie. Te dwa czynniki idą ze sobą w parze: niewielka szerokość maszyny i silnik o mniejszej mocy.
Wśród producentów maszyn rolniczych są firmy specjalizujące się w sprzęcie sadowniczym. Okazuje się jednak, że również największe koncerny, znane z udanych konstrukcji rolniczych, mają w swojej ofercie ciągniki sadownicze.

Agrokid
Jeśli ktoś uważa, że ciągniki sadownicze są przystosowane tylko do pracy w sadach, jest w błędzie. Tak naprawdę niewielki ciągnik może się okazać bardziej uniwersalny niż większy – ponad stukonny.
Deutz-Fahr Agrokid wydaje się być uniwersalny. Taki niewielki ciągnik sadowniczy może się bowiem świetnie sprawdzać również na polu (rzecz jasna w małych gospodarstwach). Przy wykorzystaniu odpowiedniego osprzętu może służyć jako kosiarka do trawy lub maszyna do pracy w szklarniach. Cała seria Agrokid jest niewielka i obejmuje tylko 3 modele (210, 220, 230). Co ciekawe, serce „Rolniczego dziecka” (Agrokid z języka angielskiego to w wolnym tłumaczeniu rolnicze dziecko) stanowi 4-cylindrowy silnik Mitsubishi spełniający normę emisji spalin Euro III. We wszystkich modelach silnik ma tyle samo cylindrów, ale są różnice w pojemności skokowej. Jednostka napędowa w Agrokidach 210 i 220 ma 1500 cm3 pojemności, natomiast model największy – 230 – ma silnik o pojemności 1758 cm3. Wolnossąca jednostka modelu 210 osiąga moc maksymalną 35 KM. Oczywiście silniki w modelach 220 i 230 są silniejsze i osiągają moc maksymalną odpowiednio 41 i 47 KM. Maksymalny moment obrotowy w najmniejszej maszynie wynosi 83 Nm i jest osiągany przy 1900 obr./min. W 220-tce rośnie i moment obrotowy, i liczba obrotów, przy których maksymalny moment jest osiągany (100 Nm przy 2100 obr./min). W największym modelu wynosi on 122 Nm przy 2000 obr./min. Wszystkie jednostki są chłodzone cieczą.
Do wyboru są dwa rodzaje skrzyni biegów. Pierwsza czte-robiegowa z trzema zakresami prędkości (12 przełożeń w przód i 12 w tył), druga natomiast z czterema biegami i czterema zakresami prędkości (16 przełożeń do przodu i 16 do tyłu). Drugi rodzaj skrzyni wyposażono w superreduktor. Wszystkie trzy modele Agrokida osiągają maksymalną prędkość 30 km/h. Agrokid wyposażony jest w dwa układy hydrauliczne: pierwszy obsługujący podnośnik, drugi – hydrostatyczny układ kierowniczy. Skoro o układzie kierowniczym mowa, to warto zaznaczyć, że w tych maszynach koła skręcają się pod kątem 57 st. (koła skręcają razem z błotnikami). Ciągnik posiada przedni (sterowany elektrohydraulicznie za pomocą przycisku) i tylny WOM.
Użytkownicy ciągnika Agrokid nie mogą narzekać na brak komfortu i wygody. Kabina jest klimatyzowana. Otwierane tylne okno ma wycieraczkę. Dźwignie skrzyni biegów zostały umiejscowione pod kierownicą.