Nowymi modelami serii 6R John Deere odpowiada na potrzeby użytkowników, którzy poszukują maszyn mocnych i zarazem stosunkowo lekkich, które sprawdzą się przede wszystkim podczas przejazdów na oddalone pola. To również propozycja skierowana w stronę usługodawców potrzebujących komfortowego i wydajnego sprzętu.

WIĘCEJ MOCY

John Deere 6230R i 6250R dysponują silnikami o mocach znamionowych odpowiednio: 230 i 250 KM, ale system IPM (inteligentne zarządzenie mocą) może ją w trakcie np. transportu podnieść aż o 50 KM. Tym samym moc maksymalna ciągników to aż 280 i 300 KM.

Mimo iż moc jednostek napędowych nowych ciągników wchodzi w zakres oferowany już przez serię 7R, to - jak zapewnia producent - charakterystyka i predyspozycje ciągników znacząco się różnią. W nowych modelach 6R duża moc łączy się ze stosunkowo niewielką masą własną traktorów, która jest na poziomie 9,3 t. To tworzy wysoki współczynnik masy do mocy: 31 kg/1 KM. Z kolei dopuszczalna masa całkowita maszyn to 15 t, co oznacza, że możemy obciążyć je ładunkiem o masie 5,7 t. W przypadku serii 7R masa własna jest w granicach 10,5-11 t. Widać zatem, że konstruując dwa nowe modele, John Deere położył nacisk na osiągnięcie jak najwyższych parametrów transportowych. Tym traktory będą się zasadniczo różniły od serii 7R, w której niektóre modele mimo podobnego zakresu mocy lepiej sprawdzą się jako polowe "woły robocze". Wpływ na dobre właściwości transportowe nowych "szóstek" ma również zmodernizowana przekładnia bezstopniowa AutoPower, gdzie przy maksymalnej prędkości jazdy obroty automatycznie spadają i utrzymywana jest prędkość 40 km/h przy 1300 obr./min, co pozwala zmniejszyć zużycie paliwa.

Silniki to, oczywiście, jednostki napędowe Johna Deere’a - modele PowerTech PSS o pojemności 6,8 l z dwoma turbosprężarkami oraz zaawansowanymi technologiami filtra cząstek stałych (DPF) i selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Silniki spełniają normę emisji spalin Stage IV. Okres wymiany filtra oleju silnikowego, filtra paliwa i oleju silnikowego w obu modelach wynosi 750 h. Ponadto producent zapewnia o bezobsługowym używaniu filtra cząstek stałych i zużyciu płynu DEF na poziomie zaledwie 2-3 proc.

ŁATWIEJSZE STEROWANIE

Ciekawą opcją w maszynach jest zupełnie nowy joystick CommandPRO. Prędkość maksymalną można osiągnąć za jednym przesunięciem joysticka, a do sterowania podnośnikiem, WOM, zaworami SCV, AutoTrac i innymi funkcjami służy 11 programowalnych przycisków.