New Holland tylko w grudniu sprzedał 169 ciągników (to dało trzecią pozycję w grudniowym zestawieniu), zaś w całym roku na pole wyjechały 2622 niebieskie ciągniki. To najlepszy wynik w okresie styczeń-grudzień 2012 r.

Niewiele mniej, bo 2497 ciągników zarejestrował w 2013 r. John Deere. Ostatnie miesiące ubiegłego roku to często zajmowane miejsce na podium, na zmianę z marką New Holland. W grudniu John Deere okazał się najbardziej rozchwytywany - zarejestrowano 273 sztuki tych ciągników. Grudniowa wyższa sprzedaż ciągników nie koniczenie jednak była spowodowana większym zainteresowaniem rolników, o czym pisaliśmy tutaj.

Podium zamyka firma Zetor. Od stycznia do grudnia czeski producent sprzedał 2096 ciągników przy czym tylko w grudniu 211 (to dało mu drugą lokatę w zestawieniu miesięcznym).

Wśród pozostałych marek na uwagę zasługuje marka Kubota. Siódme miejsce to znaczący skukces dla japońskiej marki, która jeszcze kilka lat temu była praktycznie nieznana wśród polskich rolników. W roku 2013, gdy większość firm odnotowywała spadki, Japończycy poprawiali swoje wyniki. Dzięki temu Kubota sprzedała 631 ciągników.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!