New Holland zarejestrował w lipcu najwięcej - 199 sztuk nowych ciągników, co jest wynikiem lepszym od ubiegłorocznego o 7 proc. i o 18 proc. gorszym od tego, który producent zanotował w poprzednim miesiącu.

Na drugim miejscu zameldował się John Deere. W sierpniu sprzedało się 177 zielonych ciągników, czyli o 10 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku 2013.

Ze sporą różnicą do lidera i wicelidera, na trzecim miejscu, ulokował się Zetor. Tym razem czeski producent wypuścił na rynek 97 nowych ciągników, co jest wynikiem gorszym zarówno od lipcowego, jak i tego, który Zetor odnotował w roku ubiegłym (odpowiednio o 36 i 27 proc.).

Jednocześnie Zetor czuje już „na plecach" oddech Kuboty, która traci do czeskich ciągników zaledwie 3 sztuki. W porównaniu z poprzednim rokiem, zarejestrowano o 59 proc. więcej pomarańczowych ciągników.

Wśród najlepiej sprzedających się modeli króluje Kubota L5040 (36 sztuk sprzedanych w lipicu). Na drugim miejscu, z 27 rejestracjami, ulokował się w sierpniu New Holland T6.175. W przypadku tego modelu, wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku 2013 wynosi aż 108 proc.

Spadła za to sprzedaż, bardzo popularnego w ubiegłym roku, modelu sygnowanego jako Major 80. W tym miesiącu zarejestrowano 26 takich ciągników, czyli o 37 proc. mniej niż przed rokiem.

Liderem w sprzedaży pozostaje województwo mazowieckie, gdzie w sierpniu zarejestrowano 189 nowych ciągników rolniczych (o 19 proc. mniej niż w roku ubiegłym). Na drugim miejscu niezmiennie utrzymuje się Wielkopolska, w której sprzedano 152 sztuki, czyli o 29 proc. więcej niż w sierpniu 2013 r.

Swoją lipcową pozycję utrzymało również województwo łódzkie, które, co warto zaznaczyć, przed rokiem znajdowało się tuż za podium. W tym miesiącu, w łódzkiem nabyto 107 nowych ciągników, co jest wynikiem lepszym od ubiegłorocznego o 19 proc.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!