Mówiąc o prasach, najczęściej porusza się temat urządzeń zwijających, które mają zastosowanie w mniejszych i średnich gospodarstwach rolniczych. Są to urządzenia powszechnie dostępne, a ich wybór jest bardzo duży. W dużych gospodarstwach zwykłe prasy rolujące mogą okazać się zbyt małe i niewydajne. Dlatego w nich chętnie korzysta się zwykle z ciężkiej zielonkowej artylerii, czyli wielkogabarytowych pras kostkujących.

Urządzeń tego typu jest jednak znacznie mniej. Są mniej popularne, rzadziej kupowane, a i firm produkujących takie kolosy nie ma zbyt wiele.

Challenger w swojej ofercie ma dwie tego typu prasy: LB34B i LB44B. Trzeba przyznać, że sam ich wygląd robi duże wrażenie. Po pierwsze rozmiary. Wysokość zarówno pierwszej, jak i drugiej maszyny przekracza 3,4 m. Nowoczesna linia i charakterystyczny kształt przywodzą na myśl prędzej prom kosmiczny, a nie prasę kostkującą. Całość podkreślają tandemowe koła dostępne w obu wersjach. Warto zaznaczyć, że masa większego modelu – LB44B – wyposażonego w podwozie tandemowe przekracza… 10 ton (mniejszy z tandemem waży niewiele ponad 9 ton).

Oczywiście tradycyjna żółto-czarna kolorystyka to standard dla tej marki. Szerokość sprasowanej beli jest identyczna w obu maszynach i wynosi 1,20 m. Prasa LB44B tworzy jednak kostki wyższe o 40 cm (1,28 m). Długość bali może dochodzić do 2,7 m. Podbieracz o szerokości 2,26 m został wyposażony w zawieszenie z drążkiem skrętnym. Obsługa jest bardzo wygodna, odbywa się za pomocą panelu GTA I umieszczonego w kabinie ciągnika. Dwuosiowa maszyna w systemie tandem porusza się z prędkością 65 km/h.

Stylistyka wielkogabarytowych pras Claasa jest równie imponująca. Największa maszyna Quadrant 3400 ma jeszcze szerszy podbieracz (w porównaniu z Challengerem) – 2,35 m. Po jego obu stronach zamontowano wahliwe koła kopiujące. Materiał do komory prasującej może być podawany przez rotor (szerokość 1,3 m) bez noży lub roto cut posiadający 25 noży (Quadrant 3400 RC). Gigant Claasa prasuje bele o szerokości 1,2 m i wysokości 1 metra. Długości kostki może dochodzić do 3 m. Za wiązanie balotów odpowiada sześć aparatów wiążących. Kontrola i monitoring pracy prasy, podobnie jak wszelkie ustawienia, odbywają się za pomocą terminalu Claas Communicator przystosowanego do pracy w systemie ISOBUS. Podwozie Quadranta 3400 stanowią dwie osie typu tandem. W opcji dostępna jest tandemowa oś skrętna.