Współpraca między firmami Claas i Progress-Chem zakończyła się z ostatnim dniem grudnia 2013 roku. Progress-Chem z siedzibą główną w Zamościu reprezentował sprzęt Claasa w województwach: podkarpackim, lubelskim i świętokrzyskim.

- Jest to obopólna decyzja stron. Zarówno z naszej strony jaki i ze strony Claasa rozwiązanie współpracy jest jak najbardziej partnerskie z racji innych dróg strategii jakie obraliśmy na przyszłe lata - mówi Paweł Świć, menadżer ds. marketingu i rozwoju Progress-Chem.

- Staramy się być bezpośrednim importerem maszyn niż dealerem i działamy na zasadzie wyłączności. W związku z tym nie mogliśmy do końca wdrażać swojej strategii na obsługiwanym terenie - dodaje Świć.

Współpraca między Claas a Progress-Chem trwała ponad trzy lata. Jak podają obydwie firmy, był to czas w którym udało im się osiągnąć wspólny sukces jakim jest m.in. poprawa jakości i efektywności obsługi rolnictwa oraz dynamiczny rozwój sektora maszyn rolniczych Claas w Polsce. Partnerstwo biznesowe pozwoliło również na wzajemną wymianę wiedzy, doświadczenia i know-how. Inwestycje poczynione przez obie firmy zaowocowały, zrównoważonym rozwojem i ekspansją Claas i PH Progress-Chem na polskim rynku rolniczym.

Paweł Świć zapytany o to, co wypełni w firmie Progress-Chem lukę po produktach Claas, odpowiada. - Na dzień dzisiejszy chcemy się skupić raczej na maszynach towarzyszących. W maszynach wolnobieżnych na razie nie widzimy partnera z którym chcielibyśmy się związać i nie przewidujemy w najbliższej przyszłości aby na przykład jakaś marka ciągników zagościła u nas.

Strategia Progres-Chemu przewiduje położenie nacisku na maszyny odznaczające się dużą precyzją pracy - siewu, nawożenia. Do tego dochodzą również elementy rolnictwa precyzyjnego, a także sprzęt do uprawy uproszczonej i komunalny. Firma ma w planach wprowadzanie nowych marek maszyn na polski rynek.

- Efektywne wykorzystanie sprzętu przy optymalizacji parku maszynowego - na taki kierunek rozwoju zdecydowaliśmy się już jakiś czas temu. Nasza oferta będzie się rozszerzała, teraz także o dodatkowe produkty których do tej pory nie mogliśmy sprzedawać bo konkurowały bezpośrednio z maszynami Claasa. Jesteśmy tak naprawdę firmą ogólnopolską, więc chcielibyśmy również aby dodatkowy produkt, którymi są maszyny rolnicze, mogłyby być również w zasięgu ogólnopolskim - wyjaśnia menadżer z Progress-Chem.

Jednocześnie Paweł Świć zapewnia, że dopóki Claas nie otworzy na terenie działania firmy swoich placówek, Progress-Chem zapewni opiekę serwisową maszyn niemieckiego producenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!