Nowe serie 800 i 900 to kontynuacja dwóch dotychczasowych serii. Kształt Jaguarów 800 jest podobny do serii 900, co ma zapewnić sprawdzone, wydajne doprowadzenie powietrza do układu chłodzenia a także świetną widoczność.

Lepsza widoczność to również zasługa wygodnej kabiny Vista Cab z koncepcją obsługi przez komputer CEBIS. Umożliwia on wykorzystanie wszystkich zaawansowanych funkcji (w tym rolnictwa precyzyajnego) w systemie EASY. Dotychczas te rozwiązania były zarezerwowane wyłącznie dla serii 900.

„Novum" w Jaguarze 800 to także możliwość wyposażenia w Multi Crop Cracker oraz mechaniczne przestawianie szczeliny przyspieszacza wyrzutu optymalizujące przepływ materiału.

Ponadto udogodnieniem są mechaniczne i hydrauliczne szybkozłącza pozwalające na błyskawiczną i wygodną adaptację przyrządów roboczych. Przyłącza przyrządów roboczych obydwu serii są teraz w jednym standardzie.

Jeśli chodzi o „inteligentne" operowanie mocą, to czuwa nad tym system Dynamic Power. Dopasowuje on moc silnika i zużycie paliwa do aktualnych warunków pracy (dostępny w Jaguarze 870 i 860).

Jedną z podstawowych nowości w serii 900 jest system Dynamic Cooling. Odpowiada on za dopasowanie liczby obrotów wentylatora za pomocą napędu Vario, zależnie od temperatury płynu chłodzącego, oleju hydraulicznego i powietrza doładowania. Producent podaje, że przy zredukowanej wydajności chłodzenia można tu oszczędzić do 12 kW mocy, która przekłada się na wydajność siekania.

Zupełną nowością jest w Jaguarze 980 jest Cruise Pilot, który automatycznie reguluje prędkości jazdy do przodu - znaną dotychczas z kombajnów Lexion. System dba o to, aby sieczkarnia tak w rzadkim jaki gęstym łanie pracowała z optymalnym obciążeniem silnika (zaprogramowanym w CEBIS)

Claas Jaguar serii 900 to także zmodernizowany system zgniotu w strefie walców wstępnego prasowania: siłownik pociągowy dociąga teraz tylny górny walec prasujący ze stałym naciskiem do przepływającego materiału i w ten sposób zapewnia jego równe ugniecenie niezależnie od grubości podawanej warstwy. Dzięki temu można także w cienkich pokosach zapewnić optymalne sprasowanie i tym samym najwyższą jakość sieczki. Długość cięcia jest regulowana bezstopniowo (Comfort Cut).