Rodzinne przedsiębiorstwo Agrospace Com prowadzi Victor Miculets, który od 1997 roku jest importerem zachodniej techniki do Mołdawii (importer BMW i MAN). W przyszłości kierownictwo Agrospace Com przejmie jego syn Oleg Roschin. Wielu pracowników firmy posiada już doświadczenie odnośnie produktów Claas w zakresie sprzedaży, serwisu oraz części zamiennych.

- Dla Claas, firma Agrospace Com stworzy własne przedstawicielstwo w Kiszyniowie, stolicy Mołdawii. Rozbudowana będzie także sieć handlowa z filiami na północy i południu kraju - mówi Joachim Oldenburg delegowany przez Claas do Mołdawii.

- Rolnictwo w Mołdawii znajduje się teraz w okresie przełomu i stawia ogromne wymagania gospodarstwom rolnym a tym samym także nam, jako partnerom handlowym Claas - wyjaśnia Victor Miculets.

Mołdawia, lub Mołdowa, jak nazywają ją mieszkańcy, jest krajem bez dostępu do morza leżącym między Rumunią a Ukrainą. Powierzchniowo jest porównywalna z niemieckim landem Północna Nadrenia-Westfalia. Duże znaczenie, zwłaszcza na północy, ma rolnictwo z dużymi gospodarstwami rolnymi. Południe jest ważnym regionem uprawy winorośli.

Podobał się artykuł? Podziel się!