Nowy Orbis 600 SD w przeciwieństwie do najczęściej wybieranej przystawki Orbis 600, która cechuje się tą samą szerokością roboczą (6 m) wykorzystuje aż 6 (nie 4) zębatych dysków. W praktyce dwa duże, zewnętrzne zgarniacze z modelu Orbis 600 w modelu 600 SD zastępowane są dwoma małymi zgarniaczami i dwoma bębnami transportowymi.

Koncepcja kombinacji małych i dużych tarcz zgarniających znana jest już z modeli Orbis 450, 750 i 900. Zalety tego rozwiązania widoczne są szczególnie w zbiorze roślin o małej lub umiarkowanej wysokości lub w czasie zbioru odpowiednio krótkich odmian kukurydzy. Mniejsze tarcze zgarniające w połączeniu z bębnami transportowymi zapewniają stały przepływ materiału i wysoki stopień niezawodności szczególnie dla krótszych roślin.

Zastosowane we wszystkich modelach Orbis dwie centralne tarcze o dużej średnicy umożliwiają natomiast zmianę kierunku obrotów pod pełnym obciążeniem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku konieczności wycofania materiału.

Podobnie jak we wszystkich modelach, nowy Orbis 600 SD charakteryzuje się niskim obciążeniem osi oraz mały zapotrzebowaniem na moc. Do jazdy po drogach, boczne segmenty są składane pionowo, dając szerokość transportową poniżej 3m.

Nowy model może, podobnie jak dotychczasowe przystawki, być wyposażony w elektro-hydrauliczne dopasowanie do podłoża Auto Contuour. Standardowe wyposażenie zawiera wahliwą ramę. Wszystkie modele są dostępne w standardzie ze zwykłą lub z 3-biegową przekładnią z możliwością dopasowania do różnych warunków zbioru.

Orbis 600 SD będzie dostępny w sprzedaży od stycznia przyszłego roku. Przewidziano do niego również wszystkie opcje dodatkowe kierowane do pozostałych przystawek takie jak: podnośniki wyległej kukurydzy, płozy ochronne czy Auto Pilot.

Podobał się artykuł? Podziel się!