W marcu zarejestrowano 496 przyczep, czyli o 24 proc. więcej niż w lutym br. i o 6 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - informuje agencja Martin & Jacob. Marcowy wynik jest kontynuacją wzrostu liczby rejestracji nowych przyczep, którą obserwujemy od początku tego roku.

- To prawda rynek przyczep wyraźnie rozkwita. Pomimo sporych spadków w sprzedaży ciągników rejestruje się coraz więcej nowych przyczep. Producenci już mogą być zadowoleni, a pamiętajmy, że sezon zakupowy dopiero przed nami. Obecne wyniki pozwalają z optymizmem patrzeć na kolejne miesiące. Myślę, że w nadchodzącym kwartale uda się utrzymać tendencję wzrostową - mówi Mariusz Chrobot, z firmy Martin & Jacob.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach największa liczba rejestracji dotyczyła przyczep Pronar (214 szt., co jest wynikiem o 42 proc. wyższym od osiągniętego w marcu 2014 r.). Na drugim miejscu podium znalazł się Metal-Fach, który sprzedał 83 przyczepy. Podium zamyka Metaltech, który wypuścił na rynek 70 nowych przyczep, czyli o 35 proc. więcej niż przed dwunastoma miesiącami.

W dalszym ciągu najpopularniejszym segmentem przyczep jest 10-12 t. W marcu zarejestrowano aż 171 takich przyczep, co daje blisko 35 proc. udział w rynku. Podobnie jak w lutym, na drugim miejscu znalazły się przyczepy o ładowności 6000-6999 kg, które tym razem znalazły 99 nabywców (o 8 więcej niż przed rokiem). Podium zamykają przyczepy o ładowności 8-9 t, które rejestrowano 81 razy.

Największą liczbę rejestracji odnotowano w województwie wielkopolskim (92 szt.), na drugim miejscu z wynikiem 70 rejestracji znalazła się Lubelszczyzna. Podium zamyka województwo Kujawsko-Pomorskie, w którym zarejestrowano 45 przyczep.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!