Białoruską firmę "Gomsielmasz"* odwiedziła ponad 30-osobowa delegacja przedstawicieli firm rolniczych z Czech. Z inicjatywą wizyty wystąpił oficjalny dealer zakładów "Gomsielmasz" w Czechach - spółka akcyjna "Trado Holding".

Rolnicy z Czech zapoznali się z produkowanymi maszynami, a w trakcie rozmów zostały omówione takie kwestie, jak problem certyfikacji kombajnów "Gomsielmaszu" w Czechach - w kontekście ich zgodności z normami europejskimi oraz perspektywy sprzedaży białoruskich maszyn na czeskim rynku. Dogadano się, że za pośrednictwem "Trado Holding" do Czech zostanie dostarczonych co najmniej 20 kombajnów zbożowych.

W latach 2006-2007 "Gomsielmasz" przeprowadził certyfikację niektórych maszyn na zgodność z normami Unii Europejskiej, w wyniku tego przedsiębiorstwo otrzymało prawo oznaczania swoich maszyn europejskim znakiem "CE". Już w kwietniu "Gomsielmasz" zamierza uzyskać europejski certyfikat dla kombajnu "Palessie GS812", który wywołał duże zainteresowanie ze strony delegacji czeskich przedsiębiorców.

(* "Gomsielmasz" - Zjednoczenie Zakładów Produkcyjnych w m. Gomiel - "Gomielskije Maszyny Rolnicze")

Źródło: Infobaza.by

Podobał się artykuł? Podziel się!