Każdy pług zbudowany jest na ramie, której parametry decydują o warunkach, w jakich można stosować narzędzie płużne. Do kluczowych parametrów należą: przekrój ramy, prześwit pod nią oraz rozstawienie korpusów. Nie zawsze docenianą, a przydatną cechą ramy jest możliwość przedłużenia. W przypadku interesujących nas 4-skibowców może to być rama 4+ lub 3+1. Pierwsza w sytuacji zakupu większego ciągnika pozwala dołączyć dodatkowy korpus i zwiększyć wydajność. Druga poprzez odłączenie ostatniego korpusu może okazać się przydatna, kiedy np. będziemy chcieli popracować mniejszym ciągnikiem lub w ciężkich warunkach glebowych.

AGRO-MASZ

W ofercie Agro-Maszu znajdują się 3 modele pługów obracalnych z 4 korpusami. Wszystkie mają taki sam prześwit - 76 cm. Najlżejszy POL ma ramę 120 x 120 mm, na której korpusy rozstawione są co 85 cm. Pozostałe modele mają ramę zbudowaną z profilu 140 x 140 mm. W modelu PO z zabezpieczeniem zrywalnym można wybrać między rozstawem 85 a 100 cm, a w pozostałych pługach dostępna jest tylko ta większa wartość. Pługi POL i PO mają 4-pozycyjną regulację szerokości, natomiast w modelu POV odbywa się ona bezstopniowo z wykorzystaniem siłownika hydraulicznego. Niezwykle szeroki jest tutaj zakres regulacji - od 20 do 50 cm.

Zabezpieczenie standardowe we wszystkich modelach stanowią bezpieczniki zrywalne. W pługu POV i PO dostępne jest także zabezpieczenie resorowe, a w tym ostatnim również hydrauliczne. Za dopłatą pługi można doposażyć m.in. w siłownik liniowania, kroje lub zastępujące je noże tnące, przedpłużki czy ramię wału doprawiającego...

 

Więcej czteroskibowców opisujemy w najnowszym listopadowym wydaniu miesięcznika "Farmer"

Podobał się artykuł? Podziel się!