PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Delta K6 – zmodernizowany siewnik od Unii Group

Delta K6 – zmodernizowany siewnik od Unii Group

Firma Unia Group wprowadza na rynek zmodernizowaną gamę siewników do kukurydzy Delta K6. Wyróżnikiem maszyn jest przede wszystkim rama składana hydraulicznie do szerokości 3 m.Unia Delta K6 to siewnik pneumatyczny z podciśnieniowym systemem wysiewu, przeznaczony do siewu nasion kukurydzy, buraka itp. W zależności od rodzaju wysiewanych nasion w siewniku montowane są tarcze o różnej liczbie i średnicy otworów. Indywidulanie dobierany jest również typ redlicy wysiewającej nasiona (talerzowa lub płozowa).

Siewniki Delta wyposażone są w zintegrowany napęd wszystkich sekcji oparty w głównej mierze na 6-stopniowej przekładni zębatkowej.

- Nowością w siewniku Delta K6 jest przede wszystkim nowa rama składana hydraulicznie do szerokości 3 m - mówi Michał Stachlewski z firmy Unia Group.

Dzięki zastosowaniu takiej ramy możliwe jest przestawianie wzajemnej odległości sekcji w zakresie: 65, 70 lub 75 cm, w zależności od stosowanej technologii siewu (dwie środkowe sekcje przestawiane ręcznie, pozostałe hydrauliczne). Co ciekawe, układ hydraulicznego składania ramy i przestawiania sekcji umieszczono wewnątrz ramy.

Poza tym, modernizacji poddano również znaczniki, które obecnie są chowane „do tyłu" maszyny (mniejsza szerokość i wysokość transportowa).

Unia Delta K wyposażana jest w zbiornik na nawozy ze stali kwasoodpornej oraz układ pneumatycznego wysiewu nawozu do skrajnych redlic.

Cena nowego siewnika Unia Group Delta K6 w podstawowej konfiguracji to 57 tys. zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • tomtom 2015-04-03 23:59:13
  POZNANIAKI??? niczym,PROWu nie ma to promocje wymyslili, przeciez to polonez ale ten kosztował dyche wiecej,
 • parody 2015-04-03 18:16:58
  Materiały pracujące w ziemi szybko się zużywają i są strasznie podatne na zgięcia. Po pierwszym sezonie wyrobiły się mocowania znaczników, i zaczęły obcierać o koła. Części obrotowe np talerze są bezobsługowe i po pewnym czasie przestają się kręcić pozostaje tylko wymiana na nowe. Przekładnia jak na razie w porządku. Jako mniej istotą rzecz dodam ze tabele wysiewu musiałem opracować sam metodą prób i błędów bo ta zamieszczona w siewniku w ogóle nie miała odzwierciedlenia w rzeczywistości

  Kupiłem ten siewnik bo stary był węższy i nie pokrywał się z agregatem. aż tęsknie za starym. Nie wiem czy wszystkie tak mają czy trafił mi się jakiś felerny egzemplarz, ale nie polecam
 • T.B. 2015-04-03 17:32:29
  @parody. Czym zaskakują nowe Poznaniaki, na czym oszczędzają, jakie usterki?. Za jakiś czas przyjdzie wymienić siewnik i potrzebuję opinii.
 • parody 2015-04-03 17:18:45
  Ciekawi mnie jakość. Czy są tak "dobre" jak nowe poznaniaki?? Jeżeli tak to dziękuje
 • T.B. 2015-04-03 14:50:37
  Jak na produkt polski wygląda mało topornie, podoba mi się. Chciałbym widzieć jak przestawia się go do siewu buraka cukrowego, chodzi mi o rozstaw, bo o tarczach wysiewających napisano.
  Ciekawe co obejmuje podstawowa konfiguracja przy podanej cenie.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!