Aby wyróżnić "wewnętrzną" jakość swoich kultywatorów wirnikowych i bron wirnikowych, Amazone wprowadziła pojęcie „Long-Life-Drive“. Stanowi ono świadectwo wysokiej jakości, niskiego stopnia zużywania się, spokojnej pracy oraz długowieczności całego układu przeniesienia napędu.

Amazone wyposaża swoje maszyny nie tylko w wyjątkowo stabilne elementy nośne, ale przykłada ogromną wagę oraz inwestuje wiele wysiłku w optymali-zację układów napędowych. Wynikiem tego jest „Long-Life-Drive“, przekładnie do ekstremalnie dużych obciążeń, dysponujące dokładnym zazębieniem kół, precyzyjnnym wykonaniem wałków i tulei łożyskujących.

Wałki wraz z uchwytami zębów są odporne na uszkodzenia i wykonane z jed-nego kawałka stali, a podwójne uszczelniacze labiryntowe skutecznie zapo-biegają wnikaniu resztek roślin do wnętrza systemów napędowych. Maszyny z systemem Quick+Safe posiadają układ szybkiej wymiany zębów i wewnętrzne zabezpieczenie przed kamieniami.

Od Agritechnica 2009, Amazone oferuje ogółem pięć typoszeregów napędu „Long-Life-Drive“. Zalicza się do nich kultywatory wirnikowe KG Special i Su-per oraz nowe KX jak też brony wirnikowe KE Special i Super.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!