Do tej pory Farmtrac kojarzył się niemal wyłącznie z kolorem niebieskim, choć miały już miejsce próby wprowadzania innej kolorystyki. Stworzono na przykład linię ciągników przeznaczoną do prac komunalnych, a więc z żółtym lakierem oraz linię ciągników stosowanych do prac pielęgnacyjnych plaż na polskim wybrzeżu w kolorze białym.

Podczas tegorocznych targów rolniczych w Poznaniu i Kielcach można było już zobaczyć nowe barwy lakierów. Liczne pytania ze strony odwiedzających targi co do możliwości wyboru kolorystyki ciągnika utwierdziły producenta co do słuszności decyzji o zwiększeniu palety barw maszyn.

Spółka z Mrągowa wprowadziła teraz oficjalnie dwa rodzaje lakierów. Jedną z możliwości jest wybór z palety kolorów niemetalizowanych: biały, żółty, jasny zielony, czerwony i czarny. Dla bardziej wymagających klientów proponuje się  lakiery metaliczne  w kolorach: grafit, bordo, granat i ciemno zielony.

Możliwość wyboru koloru lakieru ciągnika jest opcją dodatkowo płatną. Dopłata za lakiery niemetalizowane wynosi 500 zł netto, a metaliczne 1100 zł netto.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy Farmtrac, propozycja indywidualnego doboru koloru lakierów cieszy się wśród klientów bardzo dużym powodzeniem. Najbardziej popularne kolory to czerwony, czarny oraz grafik metalik.