Wyraźnie widać wzrost obrotów do 668 mln euro (wzrost o 6,7 proc.), a wskaźnik EBITDA wzrósł o prawie 10 proc. do 70 mln euro. Kluczowe wydarzenia w ostatnim roku to połączenie Kramp i Grene oraz wzrost efektywności i kontroli kosztów.

- Rok 2014 był dobrym rokiem dla Grupy Kramp. Osiągnęliśmy cele, które przed sobą postawiliśmy, we wzroście obrotów do 668 milionów euro. Nie tylko osiągnęliśmy doskonały wzrost w obrocie firmy, ale także zaczęliśmy pracować w sposób bardziej efektywny wewnątrz firmy co wpłynęło pozytywnie na nasze rezultaty - powiedział Eddie Perdok, prezes zarządu Grupy Kramp.

Tytuł rocznego raportu to “The essential partner” („Istotny partner”). Jest to przesłanie, które firma Kramp chciałaby przekazać zarówno swoim klientom jak i dostawcom.

-Dobrym przykładem są partnerskie działania wraz z producentami ciągników – firmami AGCO i SDF – mówi Eddie Perdok. – Jako partnerzy uzupełniamy się wzajemnie dzięki czemu razem możemy zaoferować kompleksowe rozwiązania, co oznacza, że nasi klienci nie muszą się obawiać o brakujące części czy akcesoria. Chcielibyśmy także rozwinąć partnerstwo na podobnych zasadach z innymi wytwórcami. Dla nas partnerstwo z naszymi klientami oznacza bliską współpracę, porozumiewanie się w lokalnym języku, podobny sposób myślenia oraz oferowanie rozwiązań, które ułatwią pracę i zwiększą jej wydajność. Przecież jeśli nasi klienci odniosą sukces to my to robimy razem z nimi.

Wartość całkowita wszystkich inwestycji poniesionych w 2014 r. przekracza kwotę 23 mln euro, ze znaczącymi inwestycjami w dziedzinach informatycznych i rozwiązaniach e-biznesowych. Dodatkowo poniesiono znaczne wydatki na budowę nowych biur w centrali firmy w Varsseveld, prace skończyły się pod koniec 2014 r. oraz rozpoczęto prace nad rozbudową magazynu w Koninie w Polsce.

 Perspektywy na 2015 rok

„Jesteśmy pozytywnie nastawieni na 2015 r. W pierwszym kwartale tego roku wykonanie budżetu było zgodne z planami, zaś oczekiwany obrót za rok 2015 to 720 mln euro. W 2014 r. wiele pracy i energii poświęciliśmy na scalenie firm Kramp i Grene i oczekujemy pierwszych pozytywnych rezultatów naszych wysiłków już w 2015 roku. Wykorzystując efekt synergii związanej z połączeniem firm, Grupa Kramp oczekuje dalszego wzrostu uzyskiwanej marży. W tym roku po raz kolejny poniesione zostaną znaczące inwestycje w celu usprawnienia systemów IT, utrzymania i poprawy pozycji Kramp jako lidera rozwiązań e-biznesowych, a także na rzecz prac inwestycyjnych w magazynach w Koninie (Polska) oraz Poitiers (Francja)”, czytamy w komunikacie Grupy Kramp.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!