Gospodarstwo Tadeusza Dubieleckiego znajduje się w Wolicy niedaleko Warszawy. Dzisiaj to już teren znacznie zurbanizowany. Dookoła są w większości domy mieszkalne i firmy. Kiedyś było stu gospodarzy, teraz zostało tylko czterech. Nie jest to najlepsze miejsce do prowadzenia tradycyjnego gospodarstwa rolniczego. Można zaryzykować stwierdzenie, że jest to wręcz niemożliwe – mówi gospodarz. Ale Tadeusz Dubielecki zajmuje się uprawą warzyw. Gospodarstwo ogrodnicze to zupełnie inny rodzaj pracy i inne potrzeby. Również inne wymagania stawiane są przed ciągnikiem, który poza pracą w polu dość często wykorzystywany jest do transportu warzyw z okolicznych pól.

Łączna powierzchnia gospodarstwa wynosi 14 ha. Na tym areale uprawiane są głównie ziemniaki, marchew, kapusta. Do niedawna pierwsze skrzypce w gospodarstwie odgrywał Ursus 3512. – Kiedy był nowy, wszystko było w porządku, ciągnik się sprawdzał. Po 15 latach zaczęło mu jednak brakować mocy, więc go sprzedaliśmy – wspomina właściciel.

Tadeusz Dubielecki od dłuższego czasu zastanawiał się nad wyborem nowego ciągnika. Aż w końcu wybór padł na Farmtraca 80 4 WD. – Pierwszy raz zobaczyłem ten ciągnik na wystawie warzywniczej i od razu powiedziałem, że taki by się przydał. Wszystko w nim jest mechaniczne, nie ma elektroniki, a nam na tym zależało. Byliśmy w Danii na wystawie, oglądaliśmy różne ciągniki. Jednak większość miała zbyt wiele elektroniki.

Zwarta konstrukcja i prosta budowa to nie jedyne atuty niebieskiego Farmtraca. W Farmtracu 80 4 WD zamontowana jest jednostka Perkinsa. Jest to silnik czterocylindrowy, o pojemności 4400 cm3. – Podczas jazdy aż go miło słuchać. – mówi gospodarz. Nie jest turbodoładowany, ale jak się zmienia z czwórki na trójkę, to czuć, jak odchodzi. 74 KM powinny wystarczyć do wszystkich prac. Powinny, bo ciągnik jest w gospodarstwie od niedawna. Maszyna ma przepracowane 60 mth. W polu do tej pory nie był. Sprawdzany był za to w transporcie i zdał egzamin. – Jedzie spokojnie 35 km/h z przyczepą i ładunkiem 5 ton. Do transportu w tym gospodarstwie jest idealny.