BCC, którego KFMR Krukowiak jest członkiem, doceniono jedną z najpopularniejszych belek hydraulicznych stosowanych w opryskiwaczach –PHX, która od wielu lat cieszy się dużym uznaniem klientów nie tylko w kraju, ale i za granicą (głównie w Niemczech). Do jej największych zalet trzeba zaliczyć pełne sterowanie hydrauliczne (wszystkie funkcje wraz z rozkładaniem asymetrycznym) oraz uniwersalność (jest stosowana zarówno przy opryskiwaczach zawieszanych jak i ciąganych w szerokościach 12 – 15 m). Mimo wielu zalet, belka PHX jest jednocześnie najtańszą belką sterowaną hydraulicznie w ofercie firmy.

Kolejną nagrodę Krukowiakowi przyznano w plebiscycie „Nasze Dobre z Kujaw i Pomorza”, organizowanym przez największy w kraju dziennik regionalny Gazetę Pomorską przy współpracy m. in. z marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego, BCC i Radia GRA. Kapituła konkursu nagrodziła dość nietypowy „produkt”, a mianowicie serię książek „Redecz Krukowy i okolice. Kraina prastara” opowiadających o historii i współczesności Kujaw. Książki wydawane są przez KFMR Krukowiak, natomiast ich autorem oraz redaktorem jest założyciel i właściciel firmy Janusz Borkowski. Do tej pory ukazało się siedem tomów, w tym albumy zawierające historyczne i współczesne zdjęcia z Kujaw, album ze starymi dokumentami oraz zbiór poezji lokalnych twórców.

Książki te nie powstają w celach komercyjnych. Wraz z utworzonym w pierwszym zakładzie Krukowiaka Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego, wpisują się w plan ratowania dziedzictwa historycznego Kujaw z pasją realizowaną przez Janusza Borkowskiego. Podobał się artykuł? Podziel się!