Jednym z atutów nowej zgrabiarki szeregowej DUO 680 firmy Samasz jest bardzo dokładna praca – wszystko dzięki 44 palcom grabiącym na każdym z dwóch wirników. Maszyna może układać jeden lub dwa wały pokosu, pozwala również na hydrauliczną regulację szerokości roboczej i tym samym grubości wału przez odpowiednie wychylenie ramy głównej.

Siłownik hydrauliczny na dyszlu utrzymuje przedni wirnik w położeniu poziomym podczas zaczepiania i odczepiania ciągnika. Równocześnie dla zwiększenia bezpieczeństwa dyszel ma regulowaną wysokość. Szerokie koła pozwalają na komfortową pracę w każdych warunkach.

Przestawianie tylnego wirnika w lewo lub w prawo wykonuje się ze stanowiska kierowcy za pomocą siłownika obrotu. Pozwala on również na regulację szerokości roboczej przy układaniu pojedynczego wału. Perfekcyjne prowadzenie wirnika zamocowanego przegubowo zapewniają kółka podporowe z regulacją wysokości.

Maksymalna szerokość robocza maszyny to 6,8 m, natomiast złożona do transportu zajmuje 3 m. Do współpracy potrzebny jest ciągnik o mocy około 60 KM. Podobał się artykuł? Podziel się!