Przedni zbiornik iXtra jest dostępny w połączeniu z opryskiwaczem iXter o wielkości zbiornika od 1000 do 1800 litrów i belką opryskową HC 18, 20, 21 i 24 metry. Zbiornik iXtra w połączeniu z największym zawieszanym opryskiwaczem iXter, zapewnia całkowitą objętość około 3000 litrów. Taka kombinacja stanowi poważną alternatywę dla opryskiwacza samojezdnego.

Z nominalną pojemnością powyżej 1100 litrów przedni zbiornik iXtra zaczepiony z przodu ciągnika stanowi doskonałą przeciwwagę. Koncepcja dwóch zbiorników z niezależnym napełnianiem oferuje możliwość oddzielnego pobierania cieczy ze zbiorników lub jednoczesnego z automatycznym równoważeniem zawartości dla zachowania prawidłowego rozkładu masy. W razie potrzeby, ciecz robocza może być przenoszona w obu kierunkach.

Nowy zbiornik daje potenecjalnemu użytkownikowi następujące korzyści:

  • zwiększa ogólną pojemność 60 proc.,
  • zbiorniki napełnione dwoma różnymi substancjami mogą być użyte niezależnie,
  • przedni zbiornik iXtra wypełniony czystą wodą może być używany jako rezerwa dla późniejszego wykorzystania, na przykład na innym polu i dla innej uprawy.

Zbiornik przedni iXtra wykorzystuje funkcje opryskiwacza iXter podczas napełniania i rozpylania. Eliminuje to potrzebę ponoszenia dodatkowych kosztów w postaci pompy lub dodatkowego przyłącza ssawnego. Wszystkie niezbędne funkcje są dogodnie zlokalizowane na opryskiwaczu i są sterowane z panelu zaworów EasySet na opryskiwaczu iXter. Panel zaworów na przednim zbiorniku jest wykorzystywany jest do opróżniania, mieszania i płukania. Pompa elektryczna służy do mieszania i płukania, niezależnie od opryskiwacza zawieszonego z tyłu ciągnika.

Bez wału przegubowego lub węży hydraulicznych, zaczepienie i odczepianie iXtra jest niezwykle proste: wykorzystuje się tylko dwa przewody z połączeniami KAMlock oraz kabel elektryczny.

Podobał się artykuł? Podziel się!