Urządzenia są produkowane w dwóch szerokościach roboczych: 2,8 i 3,2 m. Montowane na przednim TUZ ciągnika rozdrabniacze WS BIO ścinają, rozdrabniają i układają masę roślinną w ustalonej szerokości pokos - odpowiadający szerokości podbieracza prasy rolującej lub kostkującej. Takie rozwiązanie stwarza możliwość stworzenia kombinajacji maszyn: rozdrabniacz, ciągnik, prasa, a więc zbiór roślin za jednym przejazdem.

Na korzyść zastosowania rozdrabniacza WS Bio przemawia także fakt pozyskiwania w ten sposów dużej ilości biomasy - wysokość cięcia wynosi 8 cm, podczas gdy sieczkarnią polową zbiór przeprowadza sie na około 20 cm. Dzięki temu zwiększa się efektywność zbioru.

Dzięki wyposażeniu w przendią osłonę i hydraulicznie regulowaną rolkę, rozdrabniacz dobrze chwyta wysokie i gęste rośliny, dlatego nadaje się do zbioru różnych gatunków roślin energetycznych (miskantus, proso, trzicna laskowa, trawa itp.). Ślimak znajdujący się za rotorem umożliwia układanie biomasy w wąski pas, co zapobiega zgniataniu przez koła ciągnika. Ślimak napędza silnik hydrauliczny zasilany z instalacji ciągnika.

Podobał się artykuł? Podziel się!