Po rocznej przerwie na wystawie Agro Show w Bednarach przywrócono w tym roku pokaz pracy maszyn do zbioru kukurydzy. Przyznać trzeba, że w dobrym stylu: maszyn było co prawda tylko kilka, za to same najlepsze. Do zbioru na ziarno stanął kombajn New Holland CX880 z 8-rzędowym hederem, wyposażony w silnik o mocy 374 KM. Kombajn dysponuje dodatkowo rezerwą mocy, wynoszącą 27 KM, umożliwiającą rozładunek zbiornika podczas pracy, bez uszczerbku dla wydajności. Ślimak opróżnia pełny zbiornik o pojemności 10,5 tys. l w czasie zaledwie 105 sekund.

CX880 to jeden z najwydajniejszych kombajnów z tradycyjnymi wytrząsaczami, koszący w ciągu godziny nawet 4 hektary, wyposażony w system młócący z największym, 10-cepowym bębnem młócącym, o średnicy aż 75 cm. Przy zachowaniu typowej szerokości bębna (156 cm) i kącie opasania klepiska 111 st. daje to prawie 1,2 mkw powierzchni młócenia. Zaletą dużej średnicy bębna, obracającego się z niższą prędkością, jest zwiększona bezwładność. W ten sposób uzyskuje się dobrą jakość ziarna, bez jego ostrego ucierania. Pracujący za odrzutnikiem słomy separator obrotowy, o średnicy 72 cm, ma własne klepisko. Jeśli dodatkowa powierzchnia omłotu nie jest potrzebna, klepisko separatora jest obniżane, co zapewnia lepszą jakość sieczki i ziarna. W rezultacie sita są mniej obciążone, dzięki czemu czyszczenie jest wydajniejsze. 

Do zbioru kukurydzy na kiszonkę zabrała się z kolei sieczkarnia samobieżna Krone BigX, która miała w Bednarach polską premierę. Obecnie jest to najpotężniejsza maszyna tego typu na świecie, wyposażona w 12-cylindrowy silnik o mocy 780 KM (testowane są już sieczkarnie BigX o mocy nawet 1000 KM). Z 9-metrowym, bezrzędowym hederem EasyCollect, sieczkarnia może w ciągu godziny połknąć 4 ha kukurydzy, a wyposażona w podbieracz do zielonek osiąga wydajność 10 ha/h.  Maszyna nie mogła niestety pokazać w Bednarach swych możliwości, bo kukurydza była mizerniutka. Sercem sieczkarni jest potężny bęben o średnicy 600 mm, wyposażony w 28 noży, który wytwarza sieczkę o regulowanej długości od 4 do 20 mm.