W porównaniu do nawozów sypkich, nawozy płynne mają zazwyczaj wyższy ciężar właściwy i są bardziej kleiste. Dlatego użycie tradycyjnych opryskiwaczy może być często niemożliwe – zbyt gęsta ciecz nie może być przetwarzana przez standardowe pompy, rury i dysze (najczęściej opryskiwacze są w stanie pracować z cieczą o ciężarze właściwym do 1,3 kg/l).

Przy użyciu opryskiwacza Condor LiquidPlus, oprysk kleistą substancją to już nie jest problem. Maszyna jest oparta na standardowej wersji Condora z dodatkiem nowych komponentów takich jak: dodatkowa pompa odśrodkowa, dodatkowe 3-calowe przewody cieczowe, specjalne dysze i wzmocniony zbiornik główny. Oryginalne przewody i armatura są nienaruszone.

Takie zmiany umożliwiają Condorowi oprysk nawozami o gęstości do nawet 1,6 kg/litr i większej kleistości. Maszyna charakteryzuje się także wzmocnioną ochroną metalu i pojemnikiem pod belką w pozycji złożonej.

Zaletą nowego opryskiwacza Condor LiquidPlus jest to, że maszyna oparta jest na standardowym samojezdnym modelu Condora. Może być on również wykorzystywany do tradycyjnego oprysku pestycydami z oryginalnych przewodów, armatury i dysz. Dzięki temu maszyna staje się znacznie bardziej uniwersalna. Warto tez wspomnieć, że podwoziem Condora jest zawieszenie StabiloPlus, które pozwala pracować z belką polową o szerokości do 36 metrów. Praca innymi opryskiwaczami z wykorzystaniem ciekłych nawozów jest możliwa tylko na 24 metrach. Podobał się artykuł? Podziel się!