Farmer: Jak obecnie wygląda oferta Państwa firmy i na jakim obszarze działacie?

Maciej Maciejewski: Firma Farmasz na rynku działa od 1990 r. W tym roku obchodzimy zatem 25-lecie swojej działalności. Głównym obszarem naszego działania, biorąc pod uwagę terytorium sprzedaży jest województwo łódzkie, choć zdarza się, że trafiają do nas klienci z innych rejonów. W związku z tym, że działamy w niezbyt odległym od naszych siedzib regionie jesteśmy w stanie szybko dotrzeć do klienta. To przedkłada się na wysoką jakość obsługi serwisowej, a tego właśnie wymaga marka premium jaką jest Steyr.

Obecnie oferujemy ciągniki oraz maszyny około 40 producentów (przyczepy, wozy asenizacyjne, pługi, agregaty, siewniki, opryskiwacze, itd.). Flagowym produktem firmy Farmasz są ciągniki marki Steyr, które oprócz serii rolniczej oferowane są w wariantach komunalnych oraz leśnych. Ponadto w ofercie pojawiły się ładowarki teleskopowe firmy CAT, która stworzyła specjalną serię ładowarek przystosowanych dla rolnictwa.
Posiadamy również szeroką ofertę oryginalnych części, jak i zamienników renomowanych producentów do maszyn rolniczych. Oprócz samych produktów należy jeszcze wspomnieć o usługach serwisowych, które mają dla nas ogromne znaczenie.

Farmer: Która z marek (Case IH czy Steyr) jest częściej wybierana przez rolników i dlaczego? Jaki jest udział poszczególnych marek w sprzedaży Farmaszu?

Maciej Maciejewski: Aby odpowiedzieć na to pytanie należy w pierwszej kolejności dokonać podziału produktów, jakie oferują obie marki. Ciągniki Case IH w swej ofercie posiadają szerszy wachlarz ciągników o mocy do 100 KM, które wyróżnia m.in. prosta konstrukcja. Dodatkowo część sprzedaży tego segmentu to ciągniki przeznaczone do pracy w sadach, czego nie posiada w swej ofercie Steyr. Dlatego też w ciągnikach do 100KM, znaczną przewagę w sprzedaży mają produkty marki Case IH. W przypadku ciągników powyżej wspomnianej mocy - 100 KM, sprzedaż obu marek osiąga podobny poziom. Warto jednak podkreślić, patrząc na poprzednie lata, iż znacząco wzrosło zainteresowanie marką Steyr.