Wielka impreza premierowa Farming Simulator 15 już za nami. Odbywające się w dniu wczorajszym (04.11.2014) w Auli Kryształowej SGGW wydarzenie zgromadziło ponad 300 studentów. Organizatorem wydarzenia było Studenckie Koło Naukowe Rolników, którego opiekunem jest dr Katarzyna Kucińska.

Wśród gości obecnych na sali znaleźli się m.in.: prorektor ds. dydaktyki SGGW prof. dr hab. Bogdan Klepacki, prof. dr hab. Zdzisław Wyszyński, prof. dr hab. Józef Chojnicki, Tomasz Wieja i Andrzej Wilkowski z firmy New Holland oraz przedstawiciele firmy zajmującej się dystrybucją gry na terenie Polski.

W trakcie prezentacji uczestnicy mieli możliwość samodzielnego przetestowania Farming Simulator 15 na specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych. Wśród wielu atrakcji znalazł się występ Ludowego Zespołu Artystycznego Promni działającego przy SGGW oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Ponadto przez cały dzień osoby odwiedzające kampus jednej z najstarszych uczelni rolniczych w tej części Europy mogły zapoznać się paletą produktów firmy New Holland. Możliwe było również samodzielne przetestowanie jeden z flagowych modeli ciągników o oznaczeniu T8.

Zarządzanie gospodarstwem rolnym zza ekranu monitora to wciągające zajęcie na długie zimowe wieczory. Twórcom gry udało się przenieś realia pracy nowoczesnego farmera do rzeczywistości wirtualnej. Osiągnęli to dzięki wprowadzeniu specjalistycznych maszyn rolniczych i stworzeniu możliwości ich szerokiego wykorzystania - mówi Tomasz Wieja, ekspert New Holland.

Podobał się artykuł? Podziel się!