Farming Simulator 15 to już 6 odsłona popularnego symulatora rolniczego od niemieckiego studia Giants Softwere. W grze tej zarządzamy własnym gospodarstwem, a w tej edycji wyjątkowo mamy również możliwość pracy w drugim środowisku jakim są lasy.

Cała rozgrywka może być prowadzona w dwóch różnych środowiskach. Do dobrze znanej z poprzedniej odsłony gry lokalizacji dołączył obszar Europy Północnej (Skandynawii). Pozwoliło to na wprowadzenie gracza w inny krajobraz z większą ilością terenów leśnych i jednocześnie oddanie do jego dyspozycji maszyn przeznaczonych do ścinki drzew (m.in. maszyny Ponsse czy Husqvarna).

Ponadto Farming Simulator 2015 standardowo już wprowadza w świat nowoczesnego rolnictwa. Dając możliwość zmierzenia się z trudnościami związanymi z prowadzeniem własnych gospodarstw: pracy ze zwierzętami, uprawą gleby, zbieraniem oraz sprzedażą plonów.

W nowej grze do dyspozycji jest ponad 100 pojazdów i narzędzi. Wśród nich maszyny 40 licencjonowanych marek, takich jak: New Holland, Case IH, Deutz-Fahr oraz Ponsse.

Ten nowoczesny produkt rozrywkowy nawiązuje jednocześnie do kluczowej dla Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie branży - rolnictwa (a wraz z premierą edycji 2015 także do leśnictwa i pozyskiwania drewna). Logicznym krokiem była więc próba włączenia szkoły we wspólne działania na rzecz promocji nowoczesnego rolnictwa.

- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to nowoczesny uniwersytet przyrodniczy, którego tradycja liczy sobie już blisko 200 lat. Od swojego powstania SGGW wspiera rozwój nauki, zarówno w zakresie teoretycznym, ale także praktycznym. Wychodząc naprzeciw wymaganiom dzisiejszej gospodarki i rozumiejąc realia społeczeństwa wiedzy, w którym żyjemy Jego Magnificencja Rektor SGGW prof. dr hab. Alojzy Szymański objął honorowy patronat nad grą komputerową Farming Simulator 15. Gra dystrybuowana jest przez firmę CDP.pl to symulator i jest doskonałym narzędziem do promocji obrazu rolnictwa i wsi w zupełnie nowym ujęciu - za pomocą interaktywnej rozrywki. Graczem nie musi być osoba związana naukowo lub zawodowo z rolnictwem, graczem może być każda osoba, która chce się rozwijać i odkrywać nieznane sobie obszary wiedzy. Wartym podkreślenia jest fakt, że Farming Simulator 15 na drodze kompromisu połączył w sobie dwie rzeczy: dawkę rozrywki i realizm. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra powinna zostać dobrze przyjęta zarówno przez graczy z branżowego środowiska, jak i spoza niego- mówi dr inż. Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW.