Farmtrac 675 DT to zdecydowanie najbardziej popularny model wśród wszystkich ciągników mrągowskiego producenta. Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli firmy Farmtrac od 2005 r. w Polsce zarejestrowano aż 1300 sztuk tych maszyn.

- Za naszym ciągnikiem przemawia sprawdzona konstrukcja podczas milionów przepracowanych motogodzin gwarantująca wysoką jakość i zaufanie, które w porównaniu z lepszymi niż u konkurencji walorami użytkowymi min. lepszą zwrotnością, większą masą ciągnika, oraz dużą pojemnością skokową silnika tworzy najlepszą propozycję w segmencie - mówi Andrzej Kublik, dyrektor generalny Farmtrac.

W zaprezentowanym na targach Agrotech 2015 ciągniku w wersji King, podobnie jak w standardowej maszynie pracuje 4-cylindrowy silnik Perkins, o mocy 75 KM. Układ napędowy to przekładnia włoskiej firmy Carraro 12+12 z rewersem i reduktorem. Pompa hydrauliczna zainstalowana w ciągniku ma wydatek 34 l/min. Podnośnik firmy MITA cechuje się udźwigiem 2,4 t..

Wyróżnikiem modelu King na tle standardowej wersji ciągnika jest dedykowany czerwony kolor nadwozia, nowoczesny design maski z czterema lampami oraz zupełnie nowa kabina z tzw. niskim dachem i przeszklonym oknem dachowym (produkcja KOJA Smolniki). Zupełnie przebudowany został również sam układ zawieszenia kabiny, który zdaniem producenta lepiej tłumi drgania i poprawia komfort pracy.

Standardem w ciągniku jest oświetlenie schodków prowadzących do kabiny, pneumatyczny fotel operatora oraz radio z wejściem USB. Ponadto w standardowym wyposażeniu ciągnika znajdziemy kamerę tylną, z której obraz jest prezentowany na 7 calowym wyświetlaczu Farmtrac Vision System.

Oprócz tego nowością jest układ elektrohydraulicznego załączania sprzęgła WOM i przedniego napędu, lampy robocze w technologii LED oraz przyciski do sterowania zaworem hydrauliki zewnętrznej umieszczone na prawym nadkolu.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze jaka będzie różnica w cenie pomiędzy modelami w wersji standardowej, a limitowanej - King. 

Podobał się artykuł? Podziel się!