O prezentacji ciągników Fendt serii 300 podczas tegorocznego Agro Show pisaliśmy tutaj. Dziś wiemy, że produkcja pierwszych egzemplarzy ciągników ruszy w lutym. Będzie ona natomiast ograniczona do kilkunastu sztuk maszyn, które trafią na rynek europejski jako wersje testowe .

- Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planem testy polowe nowych ciągników Fendt serii 300 Vario odbędą się również na polskich polach. Szansę na bliższe poznanie maszyn będą mieli wszyscy rolnicy, którzy pojawią się na serii pokazów Fendt Demo Tour, które ruszają wiosną - mówi Rafał Mikołajczak z firmy Korbanek.

Start produkcji seryjnej modelu Fendt 300 planowany jest na lipiec przyszłego roku. Mikołajczak dodaje przy tym, że jeśli producent rozpocznie produkcję zgodnie z planem, jest szansa, że jeszcze w lipcu ciągnik trafi do sprzedaży również na polski rynek.

Polski importer ciągników Fendt nie przedstawia jeszcze ceny nowej serii. Z kolei producent  minimalną cenę najuboższej wersji modelu o mocy 110 KM określił na 105 tys. euro netto. Konfiguracja flagowego modelu z tej serii: Fendt 313 o mocy 138 KM rozpoczyna się natomiast od około 116 tys. euro netto. Nie wiadomo jednak jeszcze jak cena z konfiguratora producenta będzie odnosić się do realnych cen sprzedaży ciągników Fendt serii 300 w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!