Fendt 300 Vario S4 to kontynuacja popularnej w naszym kraju serii ciągników 300 Vario. Nowy ciągnik zaprojektowany został jednak zupełnie od podstaw, a producent zdecydował się na zastosowanie w nim rozwiązań znanych dotychczas jedynie z większych maszyn.

Zaprezentowana na stoisku Fendta gama ciągników 300 Vario S4 obejmuje 4 modele o mocy od 110 do 138 KM (310, 311, 312 oraz 313 Vario). Moc generowana jest z 4-cylindrowego silnika AGCO Power o pojemności 4,4 l. Jednostka spełnia ostateczne normy emisji spalin Tier 4 final. Wykorzystuje przy tym system SCR, katalizator utleniający DOC oraz układ zewnętrznej recyrkulacji spalin.

Jak przystało na Fendta w ciągniku zastosowano bezstopniową przekładnię Vario o oznaczeniu ML75. Parametry pracy przekładni oraz silnika są koordynowane przez znany już użytkownikom zielonych ciągników system TMS.

Mimo, że Fendt 300 Vario S4 to dość kompaktowa maszyna, został on wyposażony w kabinę VisioPlus, która oferuje 2.520 litrów pojemności i aż 6,2 m2 powierzchni oszklonej. Dodatkowo producent przewidział także bogatszą wersję wyposażenia ciągnika Profi, która w standardzie oferuje m.in. rozbudowany układ hydrauliczny z pompą o zmiennym wydatku do 110 l/min, automatyczną klimatyzację oraz pneumatyczną amortyzację kabiny. W ciągniku Fendt 300 Vario S4 montowany jest również terminal Varioterminal 7'', który może współpracować z maszynami przez złącze Isobus.

Podobał się artykuł? Podziel się!