Pionowe walki pracują z prędkością obrotową 327 obr./min) umożliwiając rozrzucanie materiału na szerokości 10 – 15 m, w zależności od rodzaju materiału. W dolnej części adaptera znajdują się tarcze równomiernie rozsypujące drobny materiał, a żeby adaptera wykonano ze stali typu hardox. Wał przekaźnikowy jest przystosowany do prędkości 1000 obr./min.

Konstruckja skrzyni o ciągłych spawach, została wykonana z mocnej stali HLE 550, a listwa górna z prostokatnego profilu. Dla ułatwienia obsługi i pracy, wyposażono ją w zewnętrzną drabinkę oraz spojler z okratowanym wziernikiem.


Za przesuw obornika odpowiadają listwy umieszczone na czterech 14-milimetrowych łańcuchach. Odwracanie kierunku taśmy jest możliwe dzięki hydraulicznym szybkozłączom.

Rozrzutnik wyposażono w osie z hydraulicznymi hamulcami, a za skuteczną amortyzację odpowiada również poprzecznie zawieszony dyszel z resorami parabolicznymi. Podpora hydrauliczna dyszla jest zasilana bezpośrednio z ciągnika.

W opcji można znaleźć m.in. zderzaki boczne i tylne, hamulce pneumatyczne, szczelną zasuwę, niezależną centralę hydrauliczną, osłonę adaptera, drzwi osłaniające adapter, nadstawkę 250 mm z aluminium oraz osłonę górnej listwy z PCV.

Podobał się artykuł? Podziel się!